Aplet baterii nie odświeża się. Antergos + Cinnamon

Witam. Problem pojawił się wczoraj. Mianowicie w czasie pracy zauważyłem, że aplet baterii nie zmienia się procentowo ani czasowo. To znaczy, że w czasie pracy na baterii nie malały procenty. Dopiero po wejściu w ustawienia apletu i zmianie z np. pokazywania pozostałej energii w procentach na czas, i ponownej zmianie na procenty wartość uległa zmianie. Dziś jest to samo. Co może być przyczyną? Uwalona bateria? Czy może coś nie tak z innego powodu? Jeśli konieczne są jakieś logi, proszę o informację, wtedy załączę. 

Dodatkowa informacja. Na sesji Live z Gnome procent baterii wzrasta normalnie.

Znany od lat problem Cinnamona.

A więc tak. Jeśli problem jest znany od lat, to czemu zauważyłem go dopiero w poniedziałek? Do poniedziałku działało wszystko jak należy. Na Gnome działa normalnie, podobnie na drugim laptopie z Cinnamonem. Oba aktualizowane na bieżąco, więc jeśli skopaliby coś w ostatnim updacie, to i tamten laptop byłby “dotknięty” problemem, a wydaje się, że nie jest. Czy można więc zrobić coś, prócz korzystania z Gnome? Zgłosić na supporcie Cinnamona? 

https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/upower/+bug/583271 Zgłoszone w 2010

W takim wypadku nie pozostaje nic innego, jak korzystać z Gnome, albo wyrzucić lapka przez okno. :wink:

Widocznie jest randomowy problem albo występuje na jakieś konkretnej specyfikacji. W każdym razie ja na swoim HP 355 G2 mam to samo. Zawsze można użyć innego wskaźnika niż domyślny. Cinnamon ma dużo takich bajerów do pobrania.

Jaki np? Co byś polecił i skąd go pobrać?

Ustawienia systemu, aplety. Tam można pobrać dodatki do cinnamona. Jednak nic konkretnego nie polecę, dawno nie używałem linuxa a tym bardziej cinnamona więc nie wiem co teraz można tam znaleźć.

To jest właśnie to, że nie ma tam (nawet w zakładce umożliwiającej pobranie) innych apletów do baterii, albo ja już niedowidzę.

A w innych dodatkach do cinnamona? Wiem że było tam kilka opcji. Aplety, motywy i coś jeszcze. W każdym razie ja innego rozwiązania już nie znam, niestety.

Powinni a bug jest zgłoszony od kilku lat. Sprawdź sobie  dyskusje. Może znajdziesz coś przydatnego.