Aplet o wybranie systemów

Witam mam taki problem, że na laptopie miałem win7 HP oraz 2 partycje system znajdował się na C, a na D miałem kopie zapasową tego systemu ale teraz zainstalowałem sobie XP. Od poziomu windowsa nie mogłem zainstalowac bo był ale wyłączony ten przycisk do instalacji (mam oryginał xp, a 7 to mialem OEM)

więc odpaliłem z bootowania z płyty z BIOSU (mam ten z 2010) wstawiło pliki no i miałem wybór partycji wybrałem D do sformatowania i na tym zainstalowało. OK wszystko działa tyle że mam XP na C teraz a tamtą siódemke na E literki po przestawiało ale to nie ważne. No ale dojde do sedna czyli JAK USTAWIC Z POZIOMU WIN XP TEN APLET CZY COŚ W TYM STYLU ŻEBY JAK ZAŁĄCZE KOMPUTER TO WYŚWIETLA MI SIĘ OKNO DO WYBRANIA SYSTEMU? prosze o pomoc bardzo.

PS. Poszukałem w necie itd. ale na moje pytanie akurat nie ma odpowiedzi (są ale tylko z visty lub 7 jak to włączyc, a ja chce właśnie zrobic to z XP).

Udziele wszystkich info. jak jeszcze jakieś są potrzebne.

Skorzystaj z EasyBCD. Jak czegos nie będziesz wiedział to pytaj.

Najpierw powiedz mi do czego ten program itd.? i jak go uruchomic bo mi nie wchodzi

Prosze bardzo.

No dobra to już wiem a teraz jak mam go niby odpalic? bo nie chce sie wlaczyc.

Dodane 16.09.2011 (Pt) 13:49

dobra ok znalazłem już jak to ustawic ale dzięki za chęc. Tyle tylko że jest problem bo niby mam 2 systemy, a mi pokazuje tylko XP jak dodac drugą siódemke? Jak coś to wchodzę w “Mój komputer” -> właściwości -> zakładka “zaawansowane” -> “Uruchamianie i odzyskiwanie” i klikam na edytuj tyle tylko że nie wiem co wpisac dodam screeny może coś pomoże. http://imageshack.us/f/594/3254.png/ http://imageshack.us/f/828/154c.png/

Nie dasz rady spod xp ustawić, żeby uruchomić viste lub 7. Musisz nadpisać w/w programem sektor mbr i dodać windowsa xp na viście lub 7.

Na szczęście nie widziałem wcześniej tego co tu napisałeś więc bez kłopotu zrobiłem to przy pomocy wcześniej wspomnianego programu - EasyBCD

Tu też można poczytać:

http://www.dobreprogramy.pl/Instalacja-starszego-Windowsa-obok-nowszego,Blog,24440.html

Dobra już nic nie trzeba zwaliłem sprawę zainstalowałem jakiś kit który miał zrobić, że będę mógł wybierać system ale tak zrobiło ze pózniej nawet xp nie mogłem uruchomić bo jakiegoś pliki brakowało w folderze windows no ale zainstalowałem od nowa tylko ze przy okazji też mi się ta stara siódemka sformatowała.Eh teraz próbuje instalować z płyty niestety z neta win 7 hp 64 bity pl bo taki miałem i klucz tez mam oryginał wiec czy to jest dalej illegal?. Ten sam system tylko z neta więc wygląda to jak kopia zapasowa. Pozdro.

PS. No i przy okazji dajcie jakieś wskazówki jak mam tą siódemke zainstalować bo od poziomu XP nie uruchamia się a powinno u kolegi sprawdziłem to tak samo ten błąd wyskakuje.

Dodane 18.09.2011 (N) 18:51

PROBLEM ROZWIĄZANY. Nagrałem tą płytkę z WIN 7 2-gi raz tylko tym razem programem i działa okazało się, że na tamtej co sam nagrywałem nie było auto uruchamiania dlatego nie mogłem zainstalować z bootowania ale teraz już mam wszystko mogę zmieniać systemy .

MOŻNA ZAMKNĄĆ