Apliakcje Modern Kalendarz, Kontakty i poczta, a Outlook

Witam,

 

Mam pewien problem z dublującymi się aplikacjami pod Windows 8.1. Posiadam Office 365 i używam aplikacji Outlook, którą zarządzam pocztą, kalendarzem, a aplikacje metro dublują mi powiadomienia, otwiera się raz Outlook raz Poczta. Jest to bardzo irytujące. Czy jest opcja, która pozwoli na “podłączenie” aplikacji klasycznych i metro pod konkretne aplikacje? np. pocztę tylko pod Outlook. Żeby nie było raz klasyk, raz modern.

 

Mam również pytanie związane udostępnianiem z charm bar. Np. aplikacje metro zawierają więcej opcji udostepnienia innym aplikacją, niż te klasyczne. Czy da się jakoś dodać aplikacje, czy taka możliwość występuje tylko w aplikacjach modern?

 

 

Myślałem, że w Windows 10 będą takie rzeczy rozwiązane… Jednak build-y pokazują, że znów będzie dublowanie się aplikacji i inne problemy…

Sprawdź skojarzenia programów , a i w samych aplikacjach metro możesz wyłączyć powiadomienia jak i odbiór wiadomości, ja ich nie konfiguruje nigdy i korzystam tylko z Offica i nic się nie dubluje.

 

Nie, mechanizm udostępniania przez charm Share dostępny jest tylko dla aplikacji “Modern”.

Dzięki, teraz wszystko działa jak należy :slight_smile:

 

 

Mam nadzieję, że w Windows 10 będzie więcej opcji udostępniania.