Aplikacja a'la "sms"

Witam, jako, że zbankrutuje na smsy, potrzebuje jakąś aplikację do komunikacji tekstowej. Facebook messenger opada, bo zżera za dużo baterii. Macie jakieś pomysły ?

BB Messenger - ale tylko na BB

Mail

GG

XMPP

Ale to wszystko będzie Ci zżerało baterię. Coś za coś.

Viber

WhatsApp https://www.whatsapp.com/?l=pl

Jak masz andka to polecam ChatON

 

Już nie tylko: http://us.blackberry.com/bbm.html :slight_smile:

Ja osobiście korzystam z kilku komunikatorów na tablecie jak i na smartfonie . Czasami zdarza mi się nawet z kilku w jednym czasie :slight_smile: Kiedy to jedna osoba odzywa się do mnie na fb, druga na gg, trzecia na skype …

Moim zdaniem zdecydowanie króluje skype (zresztą tak samo jak i na komputerach) - jak dla mnie w wersji mobilnej wygodniejsze niż w pełnej -

yourapps.info/publisher/skype - oferuje darmowe rozmowy :wink:

Moim zdaniem fb powinien być nieco bardziej udoskonalony - niestety nie podpasował mi na urządzeniach mobilnych. Znacznie częściej przeglądam co się akurat dzieje u znajomych kiedy korzystam z komputera domowego.

GG używam wyłącznie na tablecie.

Z innych ciekawych aplikacji moim zdaniem na uwagę zasługuje na przykład pitu pitu - jeśli jesteście wieczorem na mieście za jej pomocą możecie się dowiedzieć o odbywających się akurat w okolicy imprezach i ciekawych eventach :

yourapps.info/reviews/pitu-pitu-recenzja - tutaj możecie sobie o niej więcej poczytać. Nie jest bardzo znana ale moim zdaniem rozwija się w dobrym kierunku.

Ogólnie każdy komunikator mobilny włączony non stop będzie Ci mocno obciążał baterię w telefonie. Może lepiej nie rezygnować z smsów tylko zaopatrzyć się w ofertę z darmowymi smsami? Z jakiego operatora korzystasz? Może znajdziemy jakąś ciekawą ofertę. A co do komunikatorów to jeżeli Android - spróbuj Hangouts, a jeżeli nie to warty polecenia jest IM+ (wieloplatformowy i może pracować w trybie push, więc nie powinien mocno obciążać baterii).