Aplikacja dla odbywających kwarantannę domową

“Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają takiej możliwości samodzielnie”.

https://www.geekweek.pl/news/2020-03-20/polacy-poddani-kwarantannie-beda-musieli-zainstalowac-apke-kwarantanna-domowa/

Polacy poddani kwarantannie będą musieli zainstalować apkę „kwarantanna domowa”. A co jeśli nie mam kwarantanny, zweryfikuje mnie aplikacja? :smiley:

Wpis na dp:

Ale stary wpis, zapowiadający, że apka dopiero jest w planach i będzie.
A teraz już jest. I wiadomo, że służyć ma także do monitorowania objętych kwarantanną.

Pobierz aplikację Kwarantanna domowa z App Store lub Google Play. Po jej zainstalowaniu Zarejestruj się za pomocą numeru telefonu. Twoje konto zostanie zweryfikowane po wprowadzeniu kodu, który otrzymasz w wiadomości SMS.
Aplikacja za zgodą Użytkownika korzysta z lokalizacji GPS, funkcji robienia zdjęć ze stemplem czasowym, rozpoznawania twarzy, możliwości wypełniania formularzy, wybierania połączenia z infolinią.

1 polubienie

No fajnie, tylko co da weryfikacja obecności chorego w domu zdjęciem i GPS, jak nie ma obowiązku posiadania smartphone w RP. :wink: ? Ja bym oświadczył, że nie mam i proszę mi dostarczyć jakiegoś ładnego iPhone. :stuck_out_tongue_winking_eye:

2 polubienia

Totolokek dalej się chwali, że jest zgodny z Android 1.6 a w sklepie jakoś odgórnie wymagają 4.4+.

To będziesz miał codziennie odwiedziny Policji - wybieraj

W sumie to aplikacja też wymaga numeru telefonu, raczej tego też nie ma nikt obowiązku posiadać (pomijając inne niedogodności).

Wolę policję, bo odwiedzi codziennie, a nie przez cały dzień gps będzie śledziła. Osoby na kwarantannie domowej, w przypadku braku posiadania telefonu (lub deklarowanie tego, powinny mieć bransoletkę/telefon z gps dostarczony, jak więźniowie. :wink: Tylko o tym ni mru-mru… :wink: