Aplikacja do automatycznego wyłączania / włączania Androida

Witam,

  • przykładowo o 22 sam się wyłącza i o 7 sam się uruchamia - pytam ponieważ na poprzednim smartfonie który miałem taka aplikacja była (Goclever fone 500) niestety po zmianie tel. już nie - serdeczna prośba o pomoc w temacie.

 

post-189105-0-64181400-1390032320_thumb.

 

post-189105-0-66716600-1390032363_thumb.

 

 

 

 

Nie ma takiej aplikacji. Na zdrowy rozum: jak miała by działać taka aplikacja, jeśli telefon był by wyłączony? Przecież musi być załadowany system, żeby aplikacje mogły działać. Jeśli chodzi o oszczędność baterii, zostaje ci aplikacja do automatycznego aktywowania / dezaktywowania usług - np. włączenie o danej porze trybu samolotowego, oraz później wyłączenie go. W takim trybie telefon zużywa minimalnie energię - ok 1 % na 12h.

To co to była za aplikacjia w moim poprzednim smartfonie (Goclever fone 500) - o godz. 22:00 tel. się automatycznie wyłączał (tak go ustawiłem - czas) i o 7:00 się włączał trzeba było tylko PIN wpisać - nie uśpienie tylko wyłączenie i włączenie tel. tak jakbyś to zrobił przyciskiem - tak jak na fotkach - on / off ustawiasz czas uruchamiania i wyłączania tel. niby proste …

 

http://www.goclever.com/pl/produkty,c1/smartfony,c8/archive,c100/fone-500,a48.html

Wysiek, na zdrowy rozum może to działać, ale pewnie tylko na telefonach które mają to wbudowane w płytę główną. Ten GoClever nie korzysta z osobnej aplikacji tylko ma to w ustawieniach, więc jest to opcja systemowa. Pamiętaj, że każdy telefon ma układ RTC, który działa nawet przy wyjętej baterii, więc jest możliwym, żeby w bootloaderze telefonu coś takiego ustawić.

 

W innych modelach trzeba korzystać z aplikacji w stylu “Do not disturb”, czyli własnie opisaną, przez Wysiek.

Ok - wszystko jasne - dzięki

Na Androidach budzik nie zadzwoni jak tel jest wyłączony. Z tego co czytałem jednak, Huawei ma taką funkcję (miałem P8 Lite i rzeczywiście dzwoni przy wyłączonym) ale najprawdopodobnniej telefon nie wyłącza się całkowicie tylko poprostu jakieś ciche czuwanie działa. A swoją drogą szkoda że starsze tel miały taka funkcję a te nowoczesne bajery już nie. Podobnie ma się sprawa z auto on/off.