Aplikacja do odzyskania straconych danych z dysku? Recuva działa?

Witajcie,

potrzebuje programu do odzyskiwania danych po sformatowaniu dysku twardego przez przypadek. Próbowałem EaseUS Recovery ale ma limit odzyskiwania do 500mb w wersji darmowej i jeżeli jest taka możliwość wolałbym jednak nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy. Pytanie czy ktoś miał do czynienia z programem Recuvera i czy miał pozytywne rezultaty w procesie?

Mówimy o 120GB danych które, EaseUS wykrył ale ponieważ była to wersja free limit odzysku danych to 500MB.
Czy Recuvera sobie poradzi z zadaniem czy jednak będzie porażka?

Pozdrawiam

Co to przypadkowego formatowania (quick format) dysku to zwykle zawartość da się odzyskać pod warunkiem, że nie nadpisywałeś danych.

MiniTool Partition Wizard ma opcję odzyskiwania partycje po szybkim formatowaniu lub usunięciu partycji. (potrafi wykryć tablicę partycji z przed formatowania).

TestDisk - bardzo potężne narzędzie, ale wymaga obeznania.

DMDE - https://dmde.com/ - chyba najbezpieczniejszy, bo przed odzyskaniem/wprowadzeniem zmian można podglądać zawartość, która ma być odzyskana.

Tak, czy inaczej prawidłowo powinno wykonać się pełną (sektorową) kopię dysku na innym dysku przed wprowadzaniem jakichkolwiek zmian, bo gwarancji 100% nikt nie może Ci dać.
Backup to podstawa.

1 polubienie

Wiem ze backup to podstawa. to nie jest moj komputer probuje zreanimowac dane dla kogos innego. Osobiscie staram sie robic regularnie jakąś kopię danych.

dzięki za info.