Aplikacja do otwierania plików .xpi

Mam problem.

Chciałbym w telefonie zainstalować pewną wtyczkę na mozilla firefox, ale pojawia mi się informacja, po ściągnięciu pliku i próbie jego otworzenia, że „nie odnaleziono aplikacji zdolnej do otwierania plików .xpi”

Co robić?

Może wczytać gdzieś w jakiejś opcji w opcjach przeglądarki, a następnie wskazać gdzie jest ten plik?

Wtyczek dla Firefoxa na Androidzie nie wgrasz. Jaka opcja / funkcja? Może jakaś aplikacja to zastąpi?

Spróbuj najpierw wg instrukcji na mozilla:

a jak nie zadziała tu tu masz

Ja bym od razu próbował metodą:

https://www.reddit.com/r/firefox/comments/18khd3i/firefox_nightly_for_android_now_allows_addon/

(Dotarła ona do kanału stabilnego)

Ustawienia :arrow: o programie :arrow: kliknij 5 razy w logo Firefox :arrow: cofnij się do ustawień i na liście znajdziesz:

„Zainstaluj rozszerzenie z pliku”.

Jak dodatek jest podpisany odpowiednio nowym certyfikatem to wywali się tylko przy braku jakiegoś API na Androidzie lub jak masz Android 9 i Firefox nowszy niż 122 (spaprane wykrywanie typu pliku, wymagające Androida 10 lub lepszych programistów w zespole Mozilli).



Co do wtyczek to te raczej nigdy nie były w XPI a np. dll na Windows, apk na Androidzie (lub zintegrowane z forkiem Firefox).

Firefox na Androida obsługuje wtyczki (ale nie wiem czy można wgrywać ręcznie). Wiem bo mam z Firefoxa z blokadą reklam jednak troche powolny.

Tylko nie wtyczkami się blokuje reklamy a dodatkami/rozszerzeniami.