Aplikacja do pisania polskich cudzysłowów oraz myślników

Cześć,
poszukuję aplikacji bądź oprogramowania, które pozwoli mi w łatwy sposób pisać polską wersję cudzysłowów (zamiast wersji amerykańskiej: “słowo”) oraz półpauzę lub pauzę, zamiast dywizu (czyli to: “–”, “—”, zamiast “-”).
Mam na myśli, aby po kliknięciu, np. Shift + " od razu uzyskałbym polski cudzysłów.
I tak samo w przypadku myślników.

Dziękuję za pomoc.

np libre office? po prostu ustawiasz na język polski i masz „sd”
jeżeli chodzi o myślnik to znam - oraz – a ten trzeci to się nigdy nie spotkałem.

Bardziej poszukuję czegoś, co będę mógł wykorzystać gdziekolwiek bym chciał, np. na jakichś stronach społecznościowych, forach itd, niżeli miałbym wchodzić w program Office.

Może program do makr klawiszowych? Żeby robiło sekwencję z tabeli znaków. https://tools.oratory.com/altcodes.html

Zainstaluj sobie dodatek LanguageTool do przeglądarki czy procesora tekstu. Poza poprawianiem pisowni będzie ci poprawiał takie błędy jak górny/dolny cudzysłów.

Może:

Twórca daje instalator układu i opisał jak używać dodatkowych znaków (niby łatwo wejdzie w nawyk - oduczenie raczej też jak z niego zrezygnujesz).

Gorzej jak na GNU/linux - ale niby jest na tę platformę z milon instrukcji jak zrobić układ klawiatury.

Na Linuksie może sobie sam zmapować jakie chce skróty bez programów dodatkowych :wink: każde środowisko graficzne to umożliwia.

Gorzej jak mu starcza menedżer okien?

Właśnie potrzębowałem takiego rozwiązania. Dzięki wielkie!

1 polubienie