Aplikacja ISUSPM.exe

Witam, mam win 8.1 64 bit. Od dzisiaj po włączeniu komputera pojawia mi się w tle oraz w menedżerze zadań ta aplikacja. Czasami powoduje tnięcie się komputera. Gdy raz próbowałem zakończyć proces to zakończył się, spowodował że nie miałem internetu (miałem dostęp do neta ale chrome nie mógł się połączyć z żadną stroną).

Skopiowałem adres gdzie się znajduje:
C:\Program Files (x86)\Common Files\InstallShield\Update

W msconfig, w uruchamiane nie ma go.

Dziwne mam komputer 3 lata i pierwszy raz widzę takie coś.

Dodam, że jak oglądałem mecz, to wyskoczył komunikat, że Eset zablokował konia trojańskiego, poniżej potwierdzenie.

Godzina;Skaner;Typ obiektu;Obiekt;Zagrożenie;Czynność;Użytkownik;Informacje;Skrót;Pierwsze wystąpienie
2018-04-07 18:57:06;Filtr protokołu HTTP;plik;http://185.39.11.105:8081/mamy.php?ch=skyepllsh&width=640&height=360;JS/Tivso.Gen koń trojański;połączenie zostało zakończone;AcerC\Pablo;Wykryto zagrożenie podczas uzyskiwania dostępu do stron internetowych przez aplikację: C:\Program Files (x86)\Common Files\InstallShield\Update\ISUSPM.exe (0C3A886F26F6E7674E19A6140BF0E660695A4DB5).;56854B1919ACE8015986557AC90C34E8C550A94F;

PS: Usługę windows update mam ogólnie wyłączoną. Przedwczoraj zainstalowałem net framework 3.5 (włączyłem usługę win update aby pobrać i zainstalować, po czym wyłączyłem ją). Nie wiem czy to coś ma wspólnego.

Jest już w miarę ok. Przy każdym uruchomieniu komputera włącza się ta aplikacja ale mogę ją zakończyć w menedżerze i nie powoduje to jakiś błędów.

Jak by można było ją jakoś wyłączyć całkowicie aby włączając kompa nie uruchomiła się, to by było już super.

Dodaj logi FRST poniewaz na to wychodzi że możesz miec wirusy

Oto logi FRST
Addition.txt (22,9 KB)
FRST.txt (19,4 KB)
Shortcut.txt (42,7 KB)

Zaktualizuj CCleaner do 5.41 i wejdź w niego potem narzędzia - > Zaplanowane zadania i zrób screena z niego (bez zaznaczonej opcji tryb zaawansowany)

Zrób skan za pomocą AdwCleaner i wklej go tu
Zaktualizuj Eset ponieważ jest przestarzały i przeskanuj nim komputer

Jak chcesz to możesz zamienić:
Bandizip na 7-zip
OpenOffice na LibreOffice (Jest dużo lepszy, sprawdź sam)
Adobe Acrobat Reader DC na sumatraPDF

Odinstaluj javę jak nie używasz, jak używasz to ją zaktualizuj

CCleaner: https://scr.hu/0ixa/slhbj
AdwCleaner: AdwCleaner[S0].txt (1,0 KB)

Usuń te dwa ostatnie, oprócz ccleanerskipuac jeżeli jest ale prawdopodobnie zostało już to usunięte przez Adwcleaner.
Uruchom ponownie komputer i zobacz czy dalej problem występuje

1 polubienie

Usunąłem w Cleanerem, bo w adw zrobiłem tylko skan.
Po ponownym uruchomieniu kompa, w menedżerze zadań i w tle (przełączając aplikacje alt+Tab) nie ma już tego czegoś.

Dziękuję za pomoc. :smile: