Aplikacja kwarantanna domowa pod windows

Nie mam smartfona,ale mam laptop, bo wolę klawiaturę ,myszkę i duży ekran . Gdzie pobrać tę aplikacje pod windows?

Nie słyszałem o wersji na inne systemy operacyjne niż Android i iOS.

1 polubienie

Aplikacja jest dostępna tylko na Androida i iOS https://www.gov.pl/web/koronawirus/kwarantanna-domowa

1 polubienie

To czekam aż sie pojawi. Rząd nie ma prawa zmuszać ludzi do przesiadkę na inną platformę niż korzystają od dziesięcioleci. Smartfony jak najbardziej ale dla nastolatków. Ciekawe co na to minister zdrowia

Nie pojawi się. Jeśli nie masz smartfona, składasz oświadczenie o “niemaniu” i tyle.

1 polubienie

Nie bądź taki pewny, to sprawa rządu i muszą się wziąć do roboty. Mam laptop ,sprawny i gotowy do walki z pandemią ,znacznie wydajniejszy od smartfona, więc zamierzam na nim uruchomić tę aplikację, która jest przecież obowiązkowa.
Należy dodać że komputery osobiste isnieją na rynku od 40 lat,smartfony zaledwie od kilku więc sama logika podpowiada że komputer ma każdy,a smartfon tylko niektórzy. Pytanie zatem, dlaczego ktoś z rządu założył, że ludzie nie korzystają z komputera tylko smartfona, skąd ten pomysł?

Pewnie aplikacja nie powstanie w zamyśle Kwarantanna domowa miała sprawdzać twoją lokalizację : Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz … Z laptopem nie wychodzisz poza dom, a smartfon namierzą i w domu i jak go opuścisz. Podałem link możesz o tym poczytać.

Uściślijmy kilka faktów
1.telefony mogę mieć 2 i smartfon mogę zostawić w domu,a jako zdjęcie mogę ustawić plik ze zdjęciem w domu, więc cóż to za metoda na potwierdzenie mojej lokalizacji?
2.do laptopa można dodać moduł GPS oraz kamerę albo są tam wbudowane
3.w smartfonie mogę wyłączyć każdy moduł w tym kamerę ,mikrofon, gps, wifi, połączenia z internetem, wszystko. To samo mogę zrobić w laptopie
4.Mam model 12 calowy i noszę go ze sobą, przy czym faktycznie gdy jest zamknięty to jest uśpiony

Chcesz dyskutować o zasadności aplikacji “Kwarantanna domowa”? Bo odpowiedź na pytanie zawarte w temacie już otrzymałeś.

1 polubienie

Moduł GPS do PC to żadna nowość, istniał wcześniej niż powstały smartfony
Chodzi o to aby temat został nagłośniony w mediach i skomentowany przez ministerstwo zdrowia. Pytanie o zasadność, dlaczego nie mogę używać aplikacji na tym urządzeniu,którę preferuję? Dlaczego ktoś próbuje mnie zmusić abym pisał na dotyku,a nie normalnie na klawiaturze oraz czytał tekst i oglądał na 3 calacha, zamiast na 14?
To pytanie jest bardzo zasadne.

To pytania do Ministra, na forum (niestety) go nie widziałem.

…a nie można pobrać programu na windowsa który uruchamia aplikacje androida ??

Pobrać pewnie można, tylko po co? Dla sportu?

Masz smartfon, to instalujesz na smartfonie. Nie masz - składasz oświadczenie o braku.

Apka pod Windows nie powstanie, bo po pierwsze trzeba ją napisać*, po drugie przetestować, po trzecie w komputerze nie tak łatwo o kamerę, dostęp do internetu i GPS (smartfony mają to "domyślnie).

*apka na smartfony była praktycznie gotowa, to przeróbka innej aplikacji - więcej info tutaj:
https://informatykzakladowy.pl/aplikacja-kwarantanna-domowa-czyli-jak-szybko-wydac-aplikacje-gdy-jest-sie-rzadem/

Jak będzie wprowadzony stan nadzwyczajny albo klęski żywiołowej - czego domaga się opozycja aby zrujnować kraj i na jego zgliszczach zawalczyć o władzę, to rząd będzie mógł zabrać Ci laptopa, z Twojego mieszkania zrobić szpital i zamknąć DP :slight_smile:

Pytanie więc, dlaczego go nie ma? Na windows istnieją miliony programów do wszystkiego, zaawansowane, skomplikowane i proste,pisane “na szybko” . A tu czegoś nie ma?Nagle okazuje się że pod windowsem istnieje jakiś problem , dostęp do kamery(zwyczajnie klikam że się zgadzam) i do GPS -jeśli na USB to włączam i także się zgadzam.
Dziwny ten problem ,bo windows jest rozwijany od 30 lat i tak prosta kwestia powinna być dawno rozwiązana, zaś android stosunkowo nowy wszystko ma to z automatu. Jednak nadal nie widzę problemu z tym włączeniem tych urządzeń pod windowsem ,mimo wszystko pójdzie mi szybciej z użyciem myszki i klawiatury niż ze smartfonem mając sam ekran.

Napisałem dlaczego nie ma.