Aplikacja McDonald nie włącza się na Xiaomi Redmi Note 5

Mam problem aplikacja nie włącza się.
Mój telefon to Xiaomi Redmi Note 5.
Wcześniej nie było takiego problemu, mam najnowsze aktualizacje.

Ale rootowania temu telefonowi nie robiłeś?

Nie nic z telefonem nie robiłem.
Kupiłem go nowego i roota nie robiłem.

Pokaż wynik testu na ROOT i SafetyNet z tej aplikacji:

Czyli nie przechodzi Ci testu Safety Net, więc większość aplikacji np. bankowych nie będzie Ci działać na takim smartfonie. W Ustawieniach Google Play pewnie na samym dole masz “Urządzenie jest niecertyfikowane”.
Pokaż wersję systemu. Może masz jakieś syf-MIUI, bo zwykły “oryginalny” Global powinien test przechodzić bez problemu.

Tak w Google Play mam że urządzenie jest niecertyfikowane

To pewnie aż nie przejdzie weryfikacji Safety Net, zostaje jakieś na wynos Glovo / Uber Eats / Pyszne.pl i papierowe kupony - raczej “darmowa szklanka do zestawu” przepadła.

Chyba wiem, co jest nie tak! ROM wygląda na oryginalny, ale urządzenie może pochodzić z dystrybucji przeznaczonej na Chiny. Po zmianie na Global ROM nie zgadza się certyfikat i przez to urządzenie nie może przejść SafetyNet pomyślnie.
Zobacz, czy nazwa kodowa twojego modelu w informacjach o telefonie (wszystkie parametry) nie jest czasami MEE7S (a więc przeznaczonego na chiny RN5).
Sprawdź również tutaj na oficjalnej stronie Xiaomi:
https://www.mi.com/global/verify#/en/tab/imei
Wpisz IMEI (z telefonu - na dialpadzie do wybierania numeru telefonu wpisz: *#06#, nie z pudełka) i powinno pokazać z jakiej dystrybucji.

Przy uruchamianiu smartfona jak jest logo MI na dole jest napisane “unlocked” ?

Możesz spróbować zarejestrować urządzenie:

  1. Przejdź na: https://www.google.com/android/uncertified/
  2. zaloguj się na to samo konto Google na które jest zalogowany smartfon
  3. pobierz aplikację: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.evozi.deviceid
  4. Zanotuj sobie numer Google Service Framework (GSF) i przepisz go do pola na wyżej wspomnianej stronie i kliknij Zarejestruj. (jeżeli GSF nie zatrybi to spróbuj z IMEI)
  5. Po rejestracji przytrzymaj na Google Play w smartfonie > “O aplikacji” > Wymuś zatrzymanie, Wyczyść dane
  6. Zrestartuj smartfona, włącz połączenie z internetem i sprawdź, czy dalej jest jako niecertyfikowane.

Po sprawdzeniu okazuje się że telefon jest z dystrubucji chińskiej.
Zaraz spróbuję zarejestrować urządzenie i dam znać czy to pomogło.

Niestety nadal w Google Play pokazuje że urządzenie jest niecertyfikowane.

No to droga nie będzie łatwa. Trzeba będzie odblokować bootloader i zmienić ROM:

Po pomyślnym odblokowaniu bootloadera, wylogować z konta Xiaomi, wgrać odpowiednie TWRP (recovery) do wersji smartfona. Po wgraniu TWRP usunąć obecny ROM (co “zaora” również wszystkie dane na smartfonie) i wgrać (przy pomocy TWRP) ostatnią wersję ROMu MIUI Polska/Xiaomi.eu odpowiednią do wersji smartfona.
Bazuje on na wersji chińskiej romu, ale jest w pełni spolszczony i powywalane są chińskie apki. Na nim urządzenie będzie certyfikowane.
Jeżeli nigdy nie flashowałeś to daj to komuś, kto się na tym zna najlepiej.
Ten model ma szereg pułapek typu anti-rollback (blokadę wgrania starszej wersji ROMu) i blokadę bootowania na oficjalnym MIUI z custom recovery (TWRP), więc łatwo zrobić hard bricka. (czyt. uceglić urządzenie)