Aplikacja na Androida - nauka od zera

Zna ktoś i/lub korzystał z kursów dotyczących tworzenia aplikavji na Androida ?

Nie znam żadnego języka programistycznego, chciałbym coś od podstaw i po Polsku… a może jakiś kreator apek się znajdzie, który goni za numerkami Androida i automatycznie robi tak, aby apka działała na szerokiej palecie wersji Androida ?

Aby udostępnić apkę w Sklepie Google to trzeba coś płacić, jakieś warunki spełnić ?

https://support.google.com/googleplay/android-developer/answer/6145139?hl=pl

Z kursów nie korzystałem.

na youtube masz pełno poradników do android studio. Jeśli chodzi o androida to java to podstawa tylko uważaj bo to wredna suka :slight_smile:

Ja proponuję zacząć od kursów programowania - nie ważny jaki język, tylko unikać pythona jeśli chcesz później uczyć się androida. Bez umiejętności programowania, algorytmów i struktur danych, nie ma sensu pchać się na androida czy jakiekolwiek inne bardziej wymagające środowisko. Lepiej zacząć od prostych rzeczy w konsoli i dobrze przerobić i zrozumieć programowanie.
W innym wypadku będziesz przytłoczony informacjami bo musisz uczyć się nie tylko programowania, ale specyfiki tworzenia aplikacji w danym środowisku - nie ma znaczenia czy to okienka na desktopa czy aplikacja mobila, a może webowa. Najlepiej zacząć od podstaw bez zbędnych na początku nauki featurów czyli programowania w konsoli.

I nie ma znaczenia w jakim języku będziesz uczył się programować Java, C#, C, C++. Jak nauczysz się programować w jednym łatwo przeniesiesz się na inny. Co prawda niektóre rzeczy nazywać będą się inaczej, ale na tym poziomie wszystko od logicznej strony działa tak samo. Osobiście C bym odpuścił, ze względu na brak obiektowości której znajomość dziś to podstawa.

EDIT:
Wielu znajomych na studiach pamiętam korzystała z tego kursu i na tyle co w niego zerknąłem wydawał się fajnie poprowadzony właśnie pod kątem nauki programowania
https://javastart.pl/baza-wiedzy/darmowy-kurs-java
Na początek pierwsze trzy rozdziały powinny wystarczyć. Później zobaczysz czy Ci to w ogóle “leży”.

Dziękuję za informację.

Tak tylko wtrącę, że jeśli myślisz o programowaniu czegoś więcej niż prostego kalkulatora, to znajomość języka angielskiego będzie wymagana