Aplikacja na pierwszym planie

Witam, mam do Was pytanie czy jest taka opcja w Windows 10, że mogę ustawić aplikację, która jest otwarta w oknie tak aby była widoczna wciąż na pierwszym planie ? Jeśli nie ma takiej opcji w systemie to czy jest jakiś program dzięki, któremu uda mi się to zrobić ?

Raczej trzeba użyć osobnego programu jak ten twój nie ma takiej funkcji jako “udogodnienia”.

Co prawda program pamiętający jeszcze Windowsa XP, ale że systemy od MS do tej pory nie dorobiły się tej przydatnej funkcji to można go chyba wykorzystać nadal :wink:
https://efotinis.neocities.org/deskpins/index.html

Ale miał aktualizacje w 2015, więc może ruszyć a nie jak inne z trybem zgodności z XP lub Windows 8 przy posiadaniu Windows 10 by działały “jako-tako”.

W opisie aplikacji widnieje kompatybilność z Windowsem 10, a że nie zrobili żadnej aktualizacji od 5 lat? Co można zmieniać w tak małym programie? :smiley:

Ten program literalnie wykonuje tę funkcję: https://docs.microsoft.com/en-us/windows/win32/api/winuser/nf-winuser-setforegroundwindow albo którąś z winuser.h

To jest API z Windows 2000 :smiley:

Niektóre aplikacje mają opcję “zawsze na wierzchu”. Po jej zaznaczeniu okno aplikacji zawsze jest na pierwszym planie a inne okna z innych aplikacji automatycznie wchodzą pod okna tej która ma ustawioną tą właśnie opcję bycia zawsze na wierzchu.