Aplikacja nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT


(Rahimologus) #1

Witam!! Od jakiegoś czasu miałem problem z kompem, z czasem było coraz gorzej, potem zaczął się w ogóle zawieszać od razu przy uruchomianiu systemu i nic nie mogłem już dalej robić. Mam system Windows Xp Sp3. Jedynie w trybie awaryjnym można było wejść do internetu lub otworzyć jakiś program i to z dużą trudnością. Pomyślałem, że to wina wirusów, bo młodsze siostry często korzystają z internetu, grając w jakieś gry i pewnie nie zwracając uwagi na to co ściągają z neta. Przeskanowałem system wieloma programami m.i.n najnowszym Avastem i Malwarebytes' Anti-Malware. Szczególnie ten drugi wykrył ok. 200 wirusów. Usunąłem je i teraz normalnie uruchamiam system. Wszystko jest ok, działa jak należy, nic się nie zawiesza, mogę normalnie korzystać z komputera i internetu, ale wciąż pojawia się taki komunikat:

Zły obraz , Aplikacja lub biblioteka DLL c : \ progra ~1\ window ~4 \ datamngr\ datamngr . dll nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT , Sprawdź to z dyskietką instalacyjną.

Komunikat pojawia się od razu po uruchomieniu sytemu. Potem przy każdej okazji otwarcia jakiegoś programu, np. gadu-gadu, skypa czy strony internetowej. Jest to bardzo uciążliwe, więc proszę Was o pomoc. Nie znam się za bardzo na tym, wiem, że pomocny jest dla Was log z HJT. Chodzi mi tylko o to, aby komunikat się nie pojawiał. Oto log z HiJackThis v2.0.4:

http://www.wklejto.pl/94747

Pozdrawiam i liczę na Waszą pomoc.


(MarS) #2

Menu start/uruchom/msconfig/zakładka "uruchamianie" i usuń pozostałość po programie startującym wraz z systemem, którego już dawno nie ma, bo go usunęły programy antyszpiegowskie


(Acorus) #3

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html


(Rahimologus) #4

Niestety nie pomogło to usuwanie, więc to chyba nie w tym problem. Zapomniałem dodać, ze ten komunikat pojawiał się już za nim usunąłem wirusy z kompa. Wtedy właśnie zaczęły się te zawieszki i problemy z ogólnym, sprawnym działaniem systemu, potem było już coraz gorzej. Teraz jest ok poza tym komunikatem, który ciągle się pojawia. A więc zamieszczam logi z OTL tak jak mi poradzono i wg wskazówek, są dwa:

OTL

http://wklejto.pl/94866

Extras

http://wklejto.pl/94867

Może to pomoże rozwiązać mój problem.


(Acorus) #5

Uruchom OTL i w okno (Własne opcje skanowania/Script)wklej:

Kliknij Wykonaj skrypt..Zatwierdź restart komputera. Zapisz raport, który pokaże się po restarcie. Następnie uruchom OTL ponownie, tym razem kliknij (Skanuj).

Pokaż nowy log OTL.txt oraz raport z usuwania.

Odinstaluj DAEMON Tools Toolbar,Facemoods Toolbar,


(Rahimologus) #6

Zanim to wykonam to mam jeszcze jedno pytanie: Czy zmieniać za każdym razem standardowe ustawienia w OTL tak jak było poprzednio w instrukcji?


(Acorus) #7

Nie musisz.


(Rahimologus) #8

Wszystko zrobiona jak mi poradziłeś, komunikat o obrazie nadal jest. Sory, że tak długo odpisuję, ale niestety nie mam innej możliwości, a więc tu są logi:

Z usuwania:

http://wklejto.pl/94923

Nowy log z OTL:

http://wklejto.pl/94924


(Acorus) #9

Nic się nie wykonało.Nie wkleiłeś :OTL

Powtórz usuwanie i nowe logi.