Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0x0000034)

Gdy włączam komputer wyskakuje mi komunikat:

Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0x0000034). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikację

Niedawno robiłem format, ale NET Framework pobrałem, a wirusów nie mam.(Sprawdzałem Antivirusem avastem)

Co mam robić?

No a jakiej aplikacji dotyczy ten błąd? Jej nazwa powinna być widoczna w tytule okna z tym błędem.

NMBgMonitor, Gadu Gadu

Dodane 22.06.2010 (Wt) 16:17

Dokładnie

  1. Reader_SL.exe

  2. NMBgMonitor.exe

  3. Gadu-Gadu.exe (wersja 7, 8, 9, 10)

Nawet reinstalacja tych programów nie pomaga? Czy ten efekt się przypadkiem nie “rozszerza” na inne aplikacje?

Pokaż logi z narzędzi OTL + GMER.

Z OTL pokazujesz dwa wynikowe logi OTL.txt + Extras.txt

(Na Windows Vista i 7 uruchamiamy programy z menu Uruchom jako Administrator… ).

Przed uruchomieniem powyższych narzędzi odinstaluj (jeśli posiadasz) wszelkie programy tworzące wirtualne napędy (Daemon Tools, Alcohol itp.) oraz usuń instalowany przez nie sterownik SPTD narzędziem SPTDInst z opcji Uninstall (jeśli będzie zszarzałe, to OK).

Zawartość logów wklejasz na wklej.org lub wklej.to, a w poście dajesz link.

Reinstalacja tych programów nie pomaga.

Ten efekt się nie rozszerza.

Oto link:

http://wklej.org/id/354817/

Spróbuj zainstalować Net Framework’a 3.5, bo jego brak obajwia się tym komunikatem… Może to też być trojan, i u mnie niestety skończyło się to formatowaniem dysku i ponowną instalacją systemu.

Tutaj b. prawdopodobnie jest infekcja na wykonywalnych, świadczą o tym zapisy NTDLL CreateFile i WriteFIle.

Dla pewności przeskanuj się Dr.Web CureIt.

Wszystkie NET Framewok’i, które mam:

Microsoft NET Framework 1.1

Microsoft NET Framework 1.1 Polish Language Pack

Microsoft NET Framework 2.0 Service Pack 1

Microsoft NET Framework 2.0 Service Pack 1 Language Pack -PLK

Microsoft NET Framework 3.0 Service Pack 1

Microsoft NET Framework 3.0 Service Pack 1 Language Pack -PLK

Microsoft NET Framework 3.5

Brakuje któregoś ważnego?

Dodane 22.06.2010 (Wt) 22:10

Dr.Web CureIt nie znalazł żadnego wirusa.

Masz wszystkie. Skoro masz wszystkie framework’i i nie ma infekcji, to musisz poczekać, aż wypowie się deFco247 , bo ja już nie mam pomysłu co może być przyczyną.