Aplikacja notepad.exe zawiesza się

Aplikacja notepad.exe przestaje odpowiadać po wybraniu opcji “Ustawienia strony” z menu “Plik”.

Używałem narzędzia  sfc /scannow jednak nie znajduje ono błędów.

Moje pytanie, czy jedynym sposobem na naprawe tego problemu jest przekopiowanie pliku programu notepad.exe z folderu winsxs ?

Pozdrawiam.

 

Dużo lepszym sposobem będzie zainstalowanie notatnika, który cokolwiek potrafi, np notepad++

NOTEPAD.exe (odpowiednie wersje !) znajduje się :

C:\WINDOWS   (jego brak/uszkodzenie lub niejednakowe prawa własności uniemożliwiają działanie plików umieszczonych w folderach poniżej)

C:\WINDOWS\SYSTEM32

C:\WINDOWS\SYSWOW64   (tylko system x64)

Przekopiowanie nie będzie takie proste ponieważ są to pliki systemowe których właścicielem jest TrustedInstaller (NT SERVICE) . Jeżeli zostały naruszone prawa własności stosunku do niego np. przez wirusy to zachodzi pytanie o pozostałe pliki systemowe . To z kolei może rzutować na poprawność działania całego systemu . Do podmiany plików można użyć botowalnej płyty np. z : KRD10 (max. wielkość pliku 50 MB , + możliwość edycji Rejestru Windows) , SLAX-em lub UBUNTU i wówczas omijamy cały “cyrk” z prawami własności plików WINDOWS-a .

WIN+R

EVENTVWR.exe

?

NOTEPAD++ ? Używam (portable) , ale brak poprawnego działania NOTATNIKA jest dla mnie trudny do wyobrażenia .

Dokładnie. Te  w C:\WINDOWS\SYSWOW64 oraz w C:\WINDOWS\SYSTEM32 działają bez problemu. 

Dziękuję za poradę.

Systemowy notatnik jest bardzo ograniczony. Dostanie kilkaset stron tekstu i potrafi dostać zawiechy. Można zainstalować AkelPad.

Na dobrych programach go nie uwidzi, to podaję pierwszy lepszy link http://www.programosy.pl/program,akelpad.html

AkelPad nie boi się i tysięcy stron tekstu. Leciutki, po polsku, stabilny - ustawić, żeby domyślnie otwierał pliki tekstowe - i spokój na lata.