Aplikacja próbuje połączyć się z komputerem zdalnym


(Jakup13) #1

Tutaj log z HijackThis: http://wklejto.pl/95525

a tutaj screen: http://tinypic.com/view.php?pic=1z6fw8w&s=7

Teraz wyjaśnienie: co 10-15 min. mam komunikat z firewalla, że "Aplikacja uruchomiona na tym komputerze próbuje połączyć się z komputerem zdalnym. Czy zezwolić na to połączenie?" Przedstawia się jako "System" i podaje adres zdalnego 217.74.65.145 Próby utworzenia reguły dla firewalla nie mają sensu. Nie działa, nie zapisują się. Często komputer się wówczas wiesza. Parę rzeczy wywaliłem już z autostartu i zablokowałem parę usług, ale dalej nie bardzo chcę mieszać bez pomocy "knowledgeable folks" :slight_smile:

Komunikat dostaję często od razu po uruchomieniu komputera, jeszcze zanim załadują się wszystkie usługi - zdąży wskoczyć ikonka nVidii do traya a już mam na ekranie ten komunikat i system praktycznie wisi. Z menadżera robię wtedy krótkie wylogowanie/zalogowanie użytkownika zamiast restartu kompa i najczęściej (nie zawsze) wraca do normy. Mam to od paru dni, a wcześniej jedynie mieszałem w kodekach w systemie, bo potrzebowałem porządnych do vhs->dvd. Kiedyś natomiast (chyba na tym forum pisałem) miałem problem z realtekiem - był zawirusowany.

Liczyłem: przez ten czas, kiedy pisałem tego posta komunikat wyświetlił mi się 5 razy. Czyli częściej niż myślałem.

Aż tak wolno nie piszę 8)


(bibut) #2

podaj loga z otl


#3

Adres IP który podałeś (217.74.65.145) należy do Interii. Nie masz zainstalowanego jakiegoś ichniego programiku (nie wiem, może mają jakiś komunikator czy coś takiego)?


(Jakup13) #4

OTL: http://www.wklejto.pl/95897 http://www.wklejto.pl/95898

Przepraszam, już odblokowałem.


(bibut) #5

a hasło powiesz :expressionless:


(Jakup13) #6

Przepraszam, już zdjąłem hasło - linki do logów zmienione - powyżej.