Aplikacja real-time monitor HDD/SDD, wyniki w formie scieżek/lokalizacji Windows

Witam, czy istnieje program (może być widget Win), pokazujący w real-time aktywność nośnika (ssd/hdd) prezentujacy wyniki w formie tekstowej w formacie obowiązującym w systemach windows ? np:

Ideał:
c:\program\plik.exe – Trwa zapisywanie: 45ms
d:\abc\plik.exr – Ładowanie do ram: 10ms

Program drugi prezentujący podobne info ale w formie graficznej tj. zmiana statusu (pusty > zapisany) każdej jednostki alokacji na nośniku. Wyobrażam sobie prezentację podobnie jak w starszych systemach defragmentacji plików fat/ntfs tj. kolorowe kwadraciki zmieniające kolor tam gdzie trwa zapis do jednostki alokacji/klastra.

Aplikacja może być złożona, zbudowana w oparciu o zasadę klient-serwer. Lub nie :slight_smile:

Kiedyś czegoś takiego szukałem, ale nie udało mi się znaleźć.
Trafiłem jedynie na program pokazujący odczyt i zapis, ale poszczególnych w sektorach, których zawartość później można przejrzeć w innym programie.
Czy takie coś Cię interesuje?

Pewnie :slight_smile:

Na górze jest filtr gdzie można wybrać aby pokazywał jedynie zdarzenia z systemu plików. Są ich oczywiście setki lub tysiące w ciągu każdej sekundy, więc bez dodatkowych filtrów jakakolwiek analiza jest ciążka.

Wyszczególnianie HDD/SSD naprawdę nie jest konieczne :slight_smile: Dysk to dysk.

Tutaj pokazany jest odczyt/zapis w sektorach:

A tu można sprawdzić ich zawartość (i tu nie jestem pewny którego z tych dwóch programów używałem więc daje linki do dwóch):


Wiem, że ten sposób jest jednak daleki od ideału, który przedstawiłeś.

Dziękuję za odpowiedzi. Potestuję propozycje.