Aplikacja "Start" instaluje się sama po każdym wyłączeniu i restarcie telefonu

Witam.

   Nabyłem telefon Huawei LYO-L01 z Android 5,1. Telefon posiada wbudowaną aplikację “Start”, która rzekomo daje wiele nowych możliwości, ale dla mnie, tak naprawdę, jest tylko przeszkadzającą aplikacją, która wprowadza dodatkową blokadę w telefonie. Z tą aplikacją muszę  za każdym razem odblokowywać telefon dwukrotnie, co bardzo irytuje. Aplikację można odinstalować, ale instaluje się sama po każdym wyłączeniu lub restarcie telefonu. Czytałem gdzieś, że pomaga instalacja tzw. “softa”. Jako że jestem totalnym laikiem, nie mam pojęcia o co chodzi. Czy ktoś miał problem z tą aplikacją i rozwiązał go dożywotnio?

   Pojawił się też problem z wyświetlaczem. Zostawiłem ładujący się telefon na łóżku. Po powrocie zobaczyłem, że na wyświetlaczu pojawiły się poziome i pionowe białe kreski na czarnym tle. Po pewnym czasie wyświetlacz zaczął odzyskiwać swoją sprawność. Widziałem już np. menu, ale wciąż widoczne były te kreski. Dodam, że telefon był dość ciepły. Czy możliwe jest, aby przyczyną problemów z wyświetlaczem był przegrzany telefon? Ktoś miał podobny problem?

Proszę o pomoc w odnośnie obu problemów.

Oddaj na gwarancję, gdyż to prawdopodobnie matryca jest uszkodzona.

A co do tej aplikacji “Start”, to możesz ją dezaktywować:

Ustawienia—>Aplikacje—>Start—>Wyłącz, potem restart i nie powinno już tej przeszkadzajki być:)

Odpisz, czy pomogło:)

 

Tę aplikację można tylko odinstalować. Nie da się jej wyłączyć ani wymusić zatrzymania. Jak wspomniałem wyżej, po każdym restarcie instaluje się ponownie. To jest jakaś aplikacja wbudowana w system, dlatego chciałbym, aby pomogła mi osoba, która się z tym uporała, np. poprzez wgranie nowego systemu. Czy jest tutaj ktoś taki?