Aplikacja Telefon (Google) a wyświetlanie kontaktów

Witajcie.

Nie mogę ogarnąć nowego smartfona Samsung. Domyślną aplikacją do dzwonienia jest Telefon (od samsunga) ale nie pasuje mi, że nie ma z automatu antyspamu, wybrałem więc znaną mi wcześniej aplikacje Telefon (od google), jest ok, ale nie mogę dojść do ładu z kontaktami.

W smartfonie mam dwa konta gmail, chcę aby w Telefonie wyświetlały się wyłącznie kontakty z jednego konta. Oczywiście w aplikacji Telefon(google) nie odnajduję takich ustawień, więc wędruję do aplikacji Kontakty (do tej od samsunga, jak i tej od google, mam obie) - tu poustawiałem odpowiednie konto do wyświetlania kontaktów. i teraz hit:
W aplikacjach Kontakty (obu producentów) oraz w aplikacji Telefon (od samsunga) wyświetlają się kontakty które chcę (z wybranego konta), a aplikacka Telefon od Google wyświetla wszystko jak leci. Nosz ki diabeł?

Android 12, wszystkie aktualizacje, usuwałem dane z aplikacji, uruchamiałem ponownie telefon. bez zmian.

Ktoś, coś?

Niestety nie znam rozwiązania Twojego problemu, ale również próbowałem aplikacji Telefon od Google, ponieważ ona ma antyspam. Nie udało mi się poprawnie jej skonfigurować. U mnie akurat problem był w czymś innym.

Pozostałem więc przy oryginalnych aplikacjach dostarczonych z telefonem i doinstalowałem https://www.odebractelefon.pl/

Olej Samsung, Google nie myślałem, że to napiszę, gdzie problem?

w tym:

A@ tooo widok

Wybierasz

Jak autor powiedział, to dotyczy tylko apki Kontakty. Telefon (apka) będzie wyświetlał zawsze wszystkie kontakty, ze wszystkich kont.
Sprawdziłem na swoim telefonie z Androidem 9 i również w Telefonie nie ma żadnych opcji za to odpowiadających.

Kontakty -dostosuj widoku dostosuj .aplikacja kontakty google
Ogarniesz, no chyba że kobieta

Ale tu chodzi o apkę Telefon, nie Kontakty.

Masz apke kontakty

To jest powiązane

Zrzut ekranu masz powyżej

Autorowi chodzi o wyświetlanie kontaktów w apce Telefon, nie Kontakty. To są dwie oddzielne apki gdzie wyświetlane są kontakty. W Kontaktach można bez problemu dostosować widok, jak pokazałeś. W Telefonie nie da się tego zrobić. Autor jasno to opisał i sam też sprawdziłem - nie ma takich opcji do wyboru.

Moment

Działa, trzeba zatwierdzenia,nierazrestatu telsprawdzilem redmi note 10pro działa mi pomijam to piwko dzisiaj

Nadal mówisz o apce Kontakty. Nie o to chodzi. Ale myślę że jutro ogarniesz. No chyba żeś kobieta, to może później ;).

Apka kontakty to jest telefon, i milion innych spraw

Samsung ma Hiya do antyspamu.

Niby nawet nie słychać, że spamer dzwonił - jedynie Hiya może ma mniejszą bazę od Google (lub gorszą pod Polskę/Europę).

@jajecpl aleś się uparł na te Kontakty… tak, mogę z nich zadzwonić, ale znajdź mi w nich proszę klawiaturę i ostatnio wybierane… więc gdzie te „milion innych spraw”?

@krystian3w Wiedziałem o Hiya, już ją nstalowałem i próbowałem ogarnąć, nie wiem, może coś źle robię, ale nie potrafię jej tak zintegrować z apką Telefon od Samsunga, żeby działała możliwie przezroczyście, ciagle mi coś na górę wyjeżdża. Odinstalowałem. Pamiętam, że lata temu w służbowym Samsungu była chyba fabrycznie i tam to działało ok.

@MatewoosH dzięki za potwierdzenie stanu rzeczy, już myślałem że ja coś pomijam.
Szkoda że omawiany „problem” w Telefonie googla występuje od tak dawna, myślałem że to jeden z tych zabiegów, które zrobiono tylko po to by w kolejnej wersji apki chwalić się wprowadzeniem nowej funkcjonalności, ech… a apka Telefon od samsunga to ogarnia…

Jak to nie staroć Samsungowy, to włączenie ID włącza wbudowane Hiya (jak w linkowanym „poradniku”) [Android 11 i 12].

No chyba, że polityka prywatności Samsung w tej kwestii ci nie odpowiada.