Aplikacja telefon oraz kontakty nie uruchamiają się


(patrx95) #1

Witam.
Mam problem od pewnego czasu, związany z 2 podstawowymi aplikacjami: telefon oraz kontakty.
Nie uruchomiają się wcale, a jedynie przy pierwszym uruchomieniu (po wł. po restarcie tel.) mignie tylko czarny ekran. Jedyny dostęp do kontaktów (nr. tel.) mam przez aplikację Wiadomości jako podpowiedź kontaktu na liście odbiorców.
Dodam, że na Skype nie mam opcji dzwonienia do kontaktów z telefonu przy pomocy aplikacji Telefon.
Co mam zrobić, żeby z powrotem przywrócić te aplikacje do działania?

Telefon: Sony Xperia M4 Aqua,
System: Android 5.0

Pozdrawiam
Z góry dziękuję za odpowiedź


(kameleon5) #2

Na początek spróbuj zrobić wipe cache i dalvik cache bez wipe data!!!.Jak to nie pomoże to przywróć ustawienia fabryczne-co wiąże się z utratą wszystkich danych tj.kontakty sms,zdjęcia-musisz to przenieść na komputer lub zrobić kopię by tego nie stracić.


(patrx95) #3

Cytat
"Na początek spróbuj zrobić wipe cache i dalvik cache[…]"

Dzięki za odpowiedź. Być może jest to dobry sposób ale raczej nie mogę tego zrobić ze względu na to, że dalvik cache wymaga root’a, a że mam jeszcze ważną gwarancję, to mógłbym ją wtedy utracić.

Jeżeli są inne pomysły dot. problemu, bardzo proszę o odpowiedzi.
Tymczasowo ściągnąłem zamiennik obu aplikacji: ExDialer - Dialer & Contacts, jednak wolałbym powrócić do aplikacji systemowych tego rodzaju.


(kameleon5) #4

Jest kilka sposobów-może któryś pomoże tobie:https://support.google.com/nexus/answer/2668665?hl=pl .


(krystian3w) #5

Jeszcze by można było spróbować pobrać plik apk zgodny z twoją wersją: https://www.apkmirror.com/apk/sony-mobile-communications/ - przywrócenie wersji fabrycznej może usunąć zapisane kontakty i smsy w telefonie (nie zsynchronizowane z Google / przekopiowane na kartę SIM / MicroSD).