Aplikacja Twój Telefon nie widzi połączeń

Mam aplikacje Twój telefon Mamy 2 smatfony do niego połączone
1 Samsung Galaxy A 71
2 Motorola moto e6 play
Z pewnych względów potrzebujemy w aplikacji twój telefon Widzieć wykaz połączeń w celu wysyłania smsów na niezapisane numery.
Aplikacja zgłasza że do wykonywania połaczeń potrzebna jest jej łączność blutooth(jak się domyślam do widzenia wykazu połączeń również) Mamy doczynienia z komputerem PC który fabrycznie takiego modułu nie posiada.
Nie sprawdzając posiadanych wersji blutooth kupujemy w ciemno adapter blutooth
Konkretnie ten https://www.asus.com/pl/Networking-IoT-Servers/Adapters/All-series/USBBT400/
Blutooth działa w sensie paruje sie z komputeremm działa wymiana plików.
Jednak w aplikacji twój telefon wyskakuje taki oto komunikat https://imgur.com/a/GHD9sMW
Sprawdziłem Blutooth w telefonachA71 ma 5.0 A motorola ma 4,2. Pytanie jest proste czy kupiłem za stary adapter czy to aplikacja twój telefon ma problemy ze sobą?

Masz Pomocnika zainstalowanego na telefonie?

Tak wszystko działa poza połączeniami
Czyli działają powiadomienia wiadomości aplikacje zdjęcia nie działają tylko połączenia bo tak jakby Nie można połłaczyć telefon chciaż widać że jest sparowany https://imgur.com/dRgkIdw

Zobacz w ustawieniach samego połączenia BT w smartfonie musi być pozwolenie na dostęp do kontaktów przez BT (osobno dla każdego urządzenia). Być może to jest powodem.

U mnie na czystym Androidzie jest to w “Ustawienia” > “Połączenia urządzenia” > Wybieram urządzenie i zaznaczam “Dostęp do kontaktów” (i pewnie też listy połączeń)

Mi pod Windows 10 nie łączyła się ta aplikacja (ale mam niekompatybilny smartfon z Androidem 10 według niej o_O)

Pod Linux za to w KDE Connect wystarczy połączenie Wi-Fi i daje to dużo fajniejsze możliwości i nie grymasi na producenta/model smartfona.

A macie jakieś inne programy do wysyłania smsów z komputera przez wifi albo blutooth
Tylko nie airdroid nie widzi mmsów a to mi czasami potrzebne

Kolego naprawde nie chce cie Urazić ani obrazić ani zaczynać wojny “Który system jest lepszy”
Linuksa musiałbym sie uczyć naprawde od podstaw jestem kompletnie zielony. Wiem że taka nauka napewno byłaby wartościowa. Tylko Instalować nowy system dla 1 Fukcji no prrzepaszam wydaje mi sie mało opłacalne. Jeszcze raz Podkreślam moja odpowiedź naprawde niema na celu obrażania kogo lub czegokolwiek. Jednak chciałbym podziekować ci za pokazanie tej alternatywy. W tym mąmęcie wydaje mi sie jednak niezbyt atrakcyjna

A kto mówił o przechodzeniu na inny system.
Akurat KDE ma to do siebie, że wiele aplikacji jest portowanych i trafia do Windows Store, (np. edytor Kate). Może i kiedyś przeportują KDEConnect.

Alternatyw masz trochę i na Windows, tylko musisz popróbować, która będzie odpowiednia dla Ciebie:

Posypuje sobie głowę popiołem Zmyliła mnie fraza Pod Linux za to

Cytat Pod Linux za to

Ja się chyba mentalnie w rozwojach systemów zatrzymałem kilka lat wcześniej w czasach gdy jak coś było po linux to nie było pod windowsa i odwrotnie z tego co pamiętam największy cyrk był swego czasu ze sterownikami do kart graficznych.
Przepraszam jeszcze raz i dziękuję za poradę

Spoko, staram się udzielać porad i działać na kilku frontach (Linux/Windows/Android) :wink:


Czasami coś sformułuję niefortunnie i tak to można odebrać :stuck_out_tongue:

Gdyby ktoś miał taki problem jak opisywałem w moim wypadku pomogła wymiana adaptera na 5.0