Aplikacja Usługi Google Play została zatrzymana

Usługi Google Play od dwoch dni zżerają mi RAM i drenują baterie. Tak się zdenerwowałem, że odinstowałem aktualizacje, jednak gdy chciałem pooglądać YouTube’a dostałem informację o aktualizacji Usług Google Play. Jednak po aktualizacji YouTube dalej miał problemy i dostaję co chwila komunikatu “Aplikacja Usługi Google Play została zatrzymana”. Czyściłem dane ale nic nie pomogło. Nie wiem co robić. Nie chcę resetować telefonu do ustawień fabrycznych.

Samsung Galaxy Trend GT-S7560 Android 4.0.4

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

Jak masz zrobionego roota to pobierz aplikację “Link2SD” wejdź w nią, znajdź usługi, dłużej przytrzymaj i kliknij “wyczyść dane aplikacji” i następnie “zintegruj uaktualnienie z systemem”. 

Nie mam roota. Czy Usługi Google Play są wymagane do zrobienia roota?

Wysłane z mojego GT-S7560 przy użyciu Tapatalka

ja już dawno nauczyłem się z usług googlea nie korzystać :slight_smile: Korzystam z CM bez gapsów i jakoś żyję :slight_smile: Właśnie przez takie problemy zainteresowałem się rootem i cyanogenmodem :slight_smile: Nie jeden tele uratował on od smierci :slight_smile:

Wątpie żeby coś innego niż restart pomogło ale może wywal aplikacje które ci aż tak nie potrzebne i np wyczyść pamieci podreczną ccleanerem zrób restart tele i może bedzie ok :slight_smile: lub spubój zrobić hibernacje grenify ale do usług play trzeba mieć pewnie roota :slight_smile:

Ja też zamierzam CMa zainstalować ale najpierw wypróbuję sposób zaproponowany przez @Piotrek2255

Nie pomogło.

Ustawienia fabryczne też nie pomogły. Dalej mam Aplikacja Usługi Google Play została zatrzymana. Nie, co ja zrobiłem? Muszę nowy telefon kupować, nie mam pieniędzy, musi być inny sposób.

 

Czy wgranie innego ROMu np. Cyanogenmod rozwiąże problem?

Wgranie CMa pomoglo. Na dodatek nic sie nie zacina i moge komfortowo korzystac z Facebooka i Messengera choc mam 646 MB RAM. Nie mam tylko Bluetooth, radia i latarki.

Wysłane z mojego GT-S7560M przy użyciu Tapatalka

tak to już jest nie jeden tele uratowałem dzieki CM :slight_smile: Zainteresuj się jeszcze forum xda tam czesto są jeszcze lepsze modyfikacje niż czysty CM :slight_smile: