Aplikacja Youtube zamiennik

Szukam jakiejś prostej aplikacji zastępującej ta youtube.
Wymagania:

  • bloker reklam
  • możliwość zalogowania do gmaila by móc subskrybować i tworzyć playlisty
  • łatwy dostęp do playlist
  • możliwość przełączenia na wygląd przeglądarkowy

Brak reklam oferuje Vanced:

I wtedy nie różni się zbytnio od oficjalnej apki poza oczekiwaniem, że kiedyś Google zacznie banować kanały YT lub całe gmaile jak przegnie się pałka (np. 90% porzuci wersje z reklamami lub opłacać „paywall” nazwany Premium).

Jak mobilna apka nie oferuje tworzenia i edycji playlist to raczej zostaje szukać zamienników lub trybu komputerowego w Chrome :stuck_out_tongue_winking_eye:.

Tryb przeglądarkowy to raczej loteria, lepiej wklejać URL do przeglądarki jak ta chamsko po dotykaniu URL otwiera go w Vanced lub aktywnej wersji oficjalnej (np. wyszukany w Google czy Reddit).

Jest też NewPipe, ale chyba spełnia tylko pierwszy warunek…jednak warto sprawdzić.
Używałem jej, aby nie mieć reklam i bezpośrednio pobierać filmiki.
Instalacja z gitHub.
Rozbudowane ustawienia „pod siebie”.
https://newpipe.net/
PS. Doczytałem, że nie ma możliwości logowania na konto, więc nieprzydatna dla ciebie.
Jednak zostawię, może komuś się przyda ta alternatywa.

Jednakże jest możliwość wyeksportowania listy subskrybcji z konta na Youtube i zaimportowania do NewPipe, dzięki czemu ma się dostęp do swoich subskrypcji.

Jeszcze przydałaby się funkcja tworzenia anonimowo playlist tak by nie uruchamiać na koncie Google własnej apki webowej co będzie nasłuchiwać rozkazów wydawanych z NewPipe.

Ale NewPipe nie tworzy playlist na koncie Google. On się w ogóle do żadnego nie łączy.

Kolejne wymaganie którego nie dodałem:
Musi być prosta w obsłudze.
Nie szukam jej dla siebie tylko dla osoby która nie potrafi korzystać z internetu przeglądarkowego
Jednak chcę by miała te same możliwości co w przeglądarkowym czyli playlisty i subskrybcje.
Gdyby umiała to sami wiecie ze adbloker załatwiał by problem reklam.

Być może sprawdzę smarttube. Vanced też ściągnąłem ale z tego co czytałem to sporo z nim zachodu. Dostawki, przystawki i inne bajery.

YT Vanced jest najbardziej zbliżony do natywnej aplikacji YT sposobem obsługi.
Instalujesz program bazowy, a także microG jeżeli chcesz go połączyć z kontem Google (playlisty/subskrypcje), nic poza tym nie trzeba kombinować. W zasadzie jest to uproszczone do maksimum, Vanced Manager dba o aktualizacje tej aplikacji i z jego poziomu wszystko robisz. (https://vancedapp.com/)
Fakt, ustawień ma nieco więcej, bo jest sponsor-block, adblock i wiele innych przydatnych rzeczy, ale są one ukryte głębiej.