Aplikacja z gita na produkcję

(pain3hp) #1

Jak zrobić aby było dobrze z wrzucaniem aplikacji na serwer produkcyjny, nie chodzi mi o taką konfigurację aby każdy push bezpośrednio wrzucał zmiany na serwer ale o sposób "eksportu" wersji produkcyjnej. Tzn mógłbym zrobić kolejny clone ale co wtedy z katalogiem .git ? No właśnie, jak to zrobić fachowo.

(Fiołek) #2

Nie bardzo łapę o co chodzi - chcesz zautomatyzować proces budowania aplikacji? Wrzucania kodu na serwer "produkcyjny"? Do tego można wykorzystać skrypty automatyzujące te procesy(np. w połączeniu z continuous integration), moje faworyty: psake, rake.

(pain3hp) #3

nie, mi chodzi o to jak jeżeli mam zdalne repozytorium w github, to jak najnowszą rewizję wrzucić na serwer FTP ?

Mam ściągać pliki z githuba i potem klientem ftp je wrzucać?

Ale nie chodzi mi o taki bezpośredni kanał w którym każdy push wrzuci zmiany na serwer produkcyjny

(Fiołek) #4

Jeśli to jest Twoje repozytorium, to możesz poszukać, czy któryś hook nie spełnia Twoich wymagań. Jeśli nie znajdziesz żadnego, to możesz napisać sobie skrypt, który za Ciebie ściągnie najnowszą rewizję i ją wrzuci na serwer FTP, nie powinno to być strasznie trudne a ułatwi zadanie. Ew. można spróbować zaadoptować Kudu(Azure Websites to wykorzystuje do git publishing) lub przeszukać StackOverflow.

(cinkibolek) #5

Capistrano - narzędzie specjalnie do deployingu.