Aplikacja z gita na produkcję

Jak zrobić aby było dobrze z wrzucaniem aplikacji na serwer produkcyjny, nie chodzi mi o taką konfigurację aby każdy push bezpośrednio wrzucał zmiany na serwer ale o sposób “eksportu” wersji produkcyjnej. Tzn mógłbym zrobić kolejny clone ale co wtedy z katalogiem .git ? No właśnie, jak to zrobić fachowo.

Nie bardzo łapę o co chodzi - chcesz zautomatyzować proces budowania aplikacji? Wrzucania kodu na serwer “produkcyjny”? Do tego można wykorzystać skrypty automatyzujące te procesy(np. w połączeniu z continuous integration), moje faworyty: psake, rake.

nie, mi chodzi o to jak jeżeli mam zdalne repozytorium w github, to jak najnowszą rewizję wrzucić na serwer FTP ?

Mam ściągać pliki z githuba i potem klientem ftp je wrzucać?

Ale nie chodzi mi o taki bezpośredni kanał w którym każdy push wrzuci zmiany na serwer produkcyjny

Jeśli to jest Twoje repozytorium, to możesz poszukać, czy któryś hook nie spełnia Twoich wymagań. Jeśli nie znajdziesz żadnego, to możesz napisać sobie skrypt, który za Ciebie ściągnie najnowszą rewizję i ją wrzuci na serwer FTP, nie powinno to być strasznie trudne a ułatwi zadanie. Ew. można spróbować zaadoptować Kudu(Azure Websites to wykorzystuje do git publishing) lub przeszukać StackOverflow.

Capistrano - narzędzie specjalnie do deployingu.