Aplikacja zachowuje sie dziwnie w zaleznisci od srodowiska?

Mam aplikacje napisana przez kogos (nie mam kodu zrodlowego) w Borland Builder C++.

Kopiuje folder ze wszyastkimi bibliotekami do nowej maszyny. Dodaje ewentualne brakujace biblioteki linkuje w ODBC z plikami bazy. Dziala ale… Przy otwarciu aplikacji dostaje komunikaty ze czegos tam nie znalal albo ze nie komunikuje sie z baza. Aplikacja jest systemem rejestrujacym trasakcje przeprowadzone np karta platnicza. Urzadzenie (terminal) wdzwania sie do komputera z systemem i po negocjacji z modemem komputera zapisuje rekord w bazie danych.

Postanowilem zainstalowac Borland Buildera C++ i ta sama aplikacja uruchamia sie bez bledow tak jak powinna ale po uruchomieniu programu modem komputera nie odpowiada na wdzwanianie sie terminala.

Co sadzicie o tym przypadku?

Podsumowujac:

  1. mam komunikacje modemu widze jak sie wdzwania , slysze negocjacje modemu ale nie mam polaczenia z baza i nie ma w niej zapisu o dokonanej tranzakcji. Mam bledy przy uruchamianiu aplikacji.

  2. po zainstalowaniu Buildera C++ nie mam bledow w aplikacji. Startuje tak jak powinna ale za to modem nie ma auto answer.

Po rozinstalowaniu Buildera C++ system zachowuje sie w dalszym ciagu tak jak w przypadku 2.

Co moglo zmienic sie az tak bardzo w systemie po instalacji Borland Builder C++ ze dochodzi do takich zmian?

Czy to jst kwestia jakis specyficznych bibliotek? Czy moze zmiany w rejestrze ?

Czy mozliwe jest jakies przesledzenie zmian i dodanie tego co powoduje wywolanie aplikacji bez bledow oraz nie nadpisywanie tego co unieruchamia modem.

Dodam tylko ze aplikacja chodzila kilka lat temu lecz nie wiem jak i na jakim kompie.

Macie moze jakas rade?