Aplikacja zdjęcia - kolor tła (przezroczystość)

Witam,

Do przeglądania zdjęć używam windowsowej aplikacji “zdjęcia”. Zauważyłem, że jak zrobię jakiś plik z przezroczystym tłem i zapiszę jako PNG to kolory samego, w tym wypadku loga są dobre, ale tło robi czarne - zamiast białego lub właśnie przezroczystego (jak na załączonym zdjęciu). Tak samo pokazują się miniaturki w folderach. Jest to kłopotliwe przede wszystkim przy ciemnych projektach, bo wtedy już kompletnie nie widać co tam jest. Te same projekty na poprzednim komputerze z windows 7 wyświetlały się na białym tle i wszystko było dobrze widoczne. Zapisuję zdjęcia w profilu ICC: sRGB IEC 1966-2.1. Szukałem także w ustawieniach samej aplikacji czy nie ma opcji zmiany koloru przezroczystego tła - ale nic takiego nie znalazłem. Czy ktoś miał podobny problem? Czyżby Windows 10 nie dawał możliwości zmiany kolory tła?

Kliknij ppm na pulpicie, potem: personalizuj. Z listy po lewej stronie wybierz: kolory. Musisz zjechać na sam dół i masz do wyboru domyślny tryb aplikacji, ciemny lub jasny. Jeśli to nie pomoże to niestety nie mam więcej pomysłów.

Użyj takiej przeglądarki plików graficznych, w której można ustawić widok części przeźroczystych na szachownicę lub kolor własny.

@wosmar: ten sposób nie działa, już wcześniej próbowałem.

Ale zrobiłem jeszcze inaczej. Modyfikując rejestr przywróciłem możliwość korzystania ze standardowej przeglądarki zdjęć Windows znanej z poprzednich wersji i ona wyświetla wszystko poprawnie. Co chciał osiągnąć Microsoft zamieniając ją na aplikację “zdjęcia”, która jest po prostu gorsza to nie wiem… ale temat rozwiązany.