Aplikacja Zdjęcia na kafelku wyświetla zdjęcia, których nie ma

Witam.

 

Generalnie nie używam tej aplikacji do importowania zdjęć z urządzeń i w ogóle jej nie używam, ale mimo wszystko chcę ją mieć na ekranie startowym. I problem jest taki, że swego czasu miałem kilka zdjęć wrzuconych w ten główny folder Obrazy z którego ta aplikacja wczytuje zdjęcia. Teraz jednak nic już tam nie ma, a aplikacja na kafelku nadal wyświetla mi te zdjęcia, których już nie ma. Czy poza wyłączeniem dynamicznej funkcji kafelka można coś zrobić? Usunięcie i ponowne przypięcie aplikacji do ekranu startowego nie pomaga. Nie widzę też żadnej opcji odświeżania.

Zdjęcia skasowałeś lokalnie ale apka wyświetla je z OneDrive ,musisz tam zalogować  i wszystko usunąć .

Nie mam konta OneDrive.

Spróbuj wejść w Zdjęcia i w Ustawienia i tam pogrzeb. Nie powiem Ci dokładnie jak, bo nie mam Lumii.

*c:\Users_Nazwa_użytkownika_\AppData\Local\Packages\Microsoft.Windows.Photos_8wekyb3d8bbwe\LocalState\PhotosAppTile*

w tym katalogu system tworzy zdjęcia jpg, które wybrałeś z jakiegoś tam katalogu - katalog usuniesz, zdjęcia usuniesz a pliki zdjęciowe stworzone dla aplikacji Zdjęcia pozostaną - mają kolejne nazwy - Tile0, Tile1, itd. z rozszerzeniem jpg - usuń stąd zdjęcia a na kafelku nie będziesz miał żadnej fotki.