Aplikacja Zdjęcia w Modern UI - wybór folderów

Czy da się jakoś w tej aplikacji wybrać foldery z których można by przeglądać zdjęcia? Bo tam jak wchodzę w “Biblioteka zdjęć” to mi się wyświetlają foldery tam z tego domyślnego folderu ze zdjęciami co jest na dysku C, a ja trzymam zdjęcia na zupełnie innej partycji i nie mogę przez to ich przeglądać w tej aplikacji.

wejdź w ustawienia bibliotek (manage library) i ustaw sobie katalog (dysk) ze zdjęciami

Niestety, nie da się dodać własnych folderów do aplikacji. Jedyne rozwiązanie to dodać własny folder do biblioteki.

A dokładniej to gdzie znajdę te ustawienia bibliotek?

W takim razie strasznie dali ciała z tym. Osobiście nie znam osoby, która by przechowywała w tym folderze jakiekolwiek zdjęcia. Dzięki Bogu, że przy ustawianiu własnego avatara można go wybrać z innego dysku bo na początku też się wystraszyłem jak mi wyskoczyły te foldery właśnie z tej biblioteki, ale tam można było u góry normalnie przejść do innych. I tak samo powinno być w tej aplikacji.

Tak właściwie to biblioteki w Windows grupują dowolne foldery z dysku, które to zostaną dodane do biblioteki danego typu przez użytkownika. Do bibliotek możesz swobodnie dodać dowolny folder na dysku, chociaż zgadzam się z Tobą, że opcja wybrania własnych lokalizacji była by mile widziana.

lostek815 ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

@Agaton, trochę przesadzacie tu z tymi tytułami tematów.

Chodzi Ci o opcję we właściwościach danego folderu, gdzie można zaznaczyć, że są w nim obrazy? Mam tak każdy folder ze zdjęciami zrobiony.

Klikasz PPM na dowolnym folderze i z menu wybierasz: Umieść w bibliotece -> wybierasz odpowiednią bibliotekę.

Hmm… I spowoduje to, że będzie mi się to wyświetlać w tej aplikacji? Ale to wtedy nie przeniesie mi plików na dysk C?

Nie, nie przeniesie plików.

Czyli to sprawi, że będę mógł oglądać zdjęcia w tej aplikacji? I jeszcze jedno pytanie. Jak potem dany folder usunąć z tej biblioteki?

Wszystkie operacje związane z dodawaniem i usuwaniem folderów w Bibliotekach robisz z menu Narzędzia Bibliotek - Zarządzanie - Zarządzaj Biblioteką -> wybierasz folder i bierzesz Usuń.

Jeszcze tylko mi powiedz gdzie znajdę te menu Narzędzia Bibliotek. :stuck_out_tongue:

Tutaj :slight_smile: http://img716.imageshack.us/img716/7434 … anierd.jpg