Aplikacja została... I strasznie wolny komputer

Witam !

Mam ogromny problem, otóż… Mój komputer to jeden wielki śmieć nie wiem co robić. Aby być gotowym do pracy potrzebuje około 10min ! Nie raz trzeba czekać po kliknieciu PPM, aby odświeżyć pulpit. Naprawde nie wiem co robić a na dodatek jeszcze te “Aplikacja została nie właściwie zainicjowana”. Proszę pomóżcie !

Przyczyn może być wiele, a najczęstsze w podobnych przypadkach to:

a) zbyt wiele śmieci czyli niepotrzebnych plików, plików tymczasowych, pozostałości po programach, których już nie ma

b) śmieci w rejestrze

c) z pewnością dysk systemowy jest mocno pofragmentowany czyli że jeden plik jest w wielu kawałkach i zapisany w wielu miejscach

d) zbyt wiele programów, które ładują się z systemem przez co zwalniają start systemu…niepotrzebnie korzystają z pamięci, wciąż coś zapisują lub czytają z dysku, próbują połączyć się z siecią, itp.

e) najgorszy wariant - masz infekcję, która uszkodziła pliki systemowe

Wyjścia i propozycje w tej kolejności, jak napisałem

ad a) - skorzystaj z CCleanera, ale w wersji portable czyli bez instalacji (po prostu rozpakowujesz plik do jakiegoś osobnego folderu) i na domyślnych ustawieniach wykonaj czyszczenie ze śmieci plikowych, podobnie wyczyść rejestr. Następnie ściągnij sobie Glary utilities też portable i wykonaj czyszczenie z zakładki “konserwacja” - wcześniej wejdź w opcje “zacieranie śladów/wybierz ślady” i zaptaszkuj wszystko poza zapisanymi hasłami

http://www.piriform.com/ccleaner/builds

http://www.glarysoft.com/products/utili … es/builds/

ad b) mamy załatwione wyżej

ad d) pobierz “Autoruns” i uruchom go…sprawdź na zakładce “everything” czy widzisz coś, czego już nie masz zainstalowanego, zostaw puste kratki też przy programach, których nie potrzebujesz w autostarcie, bo możesz je uruchamiać “z ręki” (jakieś komunikatory, różne narzędzia, itp), ale uwaga - jeśli nie jesteś pewien niczego nie wyhaczaj, i nie rób tego z programami zabezpieczającymi, które działają na Twoim komputerze

http://www.dobreprogramy.pl/AutoRuns,Pr … 13208.html

ad c) zainstaluj bardzo dobry darmowy defragmentator Puran Defrag Free i po tym wszystkim, co zrobiłeś poprzednio zrób nim defragmentację “boot-time” czyli po starcie komputera, ale przed załadowaniem systemu - wybierz opcję ze sprawdzeniem plików systemowych i z restartami

http://www.puransoftware.com/Puran-Defrag-Download.html

ad e) ściągnij dwa skanery na żądanie - Malwarebytes Anti-Malware i Emsisoft Emergency Kit i zrób nimi pełne skanowanie. W tym narzędziu od Emsi po ukazaniu się okienka programu wybierz “Emergency Kit Scanner”

http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebyte … 13117.html

http://www.dobreprogramy.pl/Emsisoft-Em … 13269.html

Dziękuję Bardzo za pomoc. Ale sęk tkwi w tym, że ja skanuje komputer nodem , ccleaner skanuje mi kompa zawsze przy włączaniu systemu. Na start uruchamiają się programy typu jak Skype, gg, steam, nod, polączenie lokalne i to wszystko ! Poczekam an innych…

OK…ale sądzę, że skanowanie samym AV, który i tak wciąż pracuje w tle to nieco za mało. Jak wiesz wykrywalność AV jest różna i przy tej ilości malware nie ma siły,by jeden AV dał radę…dlatego są skanery na żądanie jako wsparcie zabezpieczeń. Skype, GG…są koniecznie Ci potrzebne na starcie systemu? Nie możesz ich uruchamiać ręcznie?..tym bardziej, że GG w ostatnich wydaniach do lekkich nie należy, zjada dużo pamięci, nawiązuje od razu połączenia z siecią zawłaszczając sobie sporą część pasma, a w jednej z ostatnich wersji odkryto poważna lukę w zabezpieczeniu. Zaproponowałem Autoruns, bo czasem są zaptaszkowane moduły programów lub całe programy, które nie muszą być ładowane z systemem…Microsoft Messenger, Outlook, jakieś panele dla sterowników grafiki czy dźwięku. Na koniec - CCleaner choć dobry też nie jest “wszystkomający” i dobrze powtórzyć czyszczenie innym narzędziem. Poza tym raczej nie uruchamiałbym go na stałe nawet przy zamykaniu systemu…nie musi czyścić komputera stale, a może przy okazji wywalać pliki, które uzna za śmieci, a które system potem musi za każdym razem odtwarzać.

patryknwknowak ,

1)Użyj programu Odkurzacz www.franmo.pl

2)Patrz pkt. 1

3)Użyj Defragmentatora dysków

4)Kliknij Start-Uruchom-wpisz msconfig-zakładka Uruchamianie

5)Najlepszy skaner jest tu: http://info.prevx.com/downloadcsi.asp

Którą wersję systemu Windows posiadasz? I jeżeli to jest Vista/7 to czy komputer na pewno spełnia minimalne wymagania do pracy z systemem?

Sprawdź np. za pomocą programu HD Tune, czy czasem nie masz fizycznych problemów z dyskiem twardym (status SMART i skanowanie w poszukiwaniu błędnych sektorów).

Jeżeli przypuszczasz, że problem jest związany z infekcją załóż temat w dziale “bezpieczeństwo” dołączając raport OTL zgodnie z instrukcją i zasadami.

Powyłączałem wszystkie nie potrzebne programy typu, GG, skype itp. A co mam zrobić z tym błędem który wyskakuje zawsze przy włączaniu komputera : Aplikacja została nie właściwie zainicjowana. (CCC.exe) ?

Jesteśmy w domu? :slight_smile: CCC.exe to panel ATI Catalyst Control Centre i czasem robi kłopoty, kiedy korzysta się na Win Vista/7 z podwyższonej ochrony (UAC). Podobno można temu zapobiec odinstalowując ten panel, a więcej znajdziesz tu

http://searchtasks.answersthatwork.com/ … p?File=CCC

http://www.howtogeek.com/howto/8679/wha … t-running/

Ale mi ten panel jest potrzebny, aby wyłączyć synchronizacje pionową, ponieważ ten komputer ma trochę lat i jak gram w gry to mi przycina. Gdy wyłącze synch. pionową będzie się grało lepiej.

patryknwknowak , taki błąd jak podajesz może być spowodowany uszkodzeniem ramu lub infekcją, tak więc przeskanuj sobie memtestem pamięć i zrób pełne skanowanie programem doktor web curelt.

zrobiłem wszystko OK ;/

Przeskanuj dysk HD Tune, może to z nim jest coś nie tak :slight_smile:

  • A może “po staremu”?

czyli daj log z hijackthis

mareksolak , Z HJT juz się nie korzysta, ponieważ jest już przestarzały…

Do sprawdzenia autostartu wystarczy , ewentualenie z OTL to będzie jaśniejsza sytuacja