Aplikacje biznesowe na androida - jakie polecacie?

Od niedawna zaczynam się “bawić” w korzystanie z nowinkowych aplikacji na androida i szukam fajnych pomysłów, które można sobie pobrać.

Do tej pory więcej rezerwy miałam w tej kwestii, ale po przetestowaniu aplikacji ogarnik.mobi (to taki fajny przypominacz o terminach podatków + kalkulatory biznesowe) to jestem otwarta na nowe propozycje równie mocno usprawniajace biznes.

Poradzicie coś fajnego? Tylko już poza podobnymi przypominaczami, jeśli takowe jak Ogarnik są, bo już mam więc bez dubli :slight_smile:

aaa i bez gierek czy innych takich… biznes:) będe wdzięczna

Kingsoft Office - znakomity zestaw office

VPlayer - streaming video

AdAway - bloker reklam

Adobe Reader - otwieracz PDFów

Google Tłumacz - czasem się przydaje :wink:

DropBox - dostęp do chmury z poziomu telefonu

Jeśli chodzi o terminarz i przypominacz korzystam ze standardowego kalendarza. Mam 2 kalendarze Google - prywatny i służbowy. Ten drugi udostępniam niektórym osobom. Miałem jedynie kiedyś CalWidget oraz Simple Calendar Widget.

Evernote - notatki tekstowe, graficzne i głosowe.

ThinkFree Office oraz Documents to Go - dokumenty

QuickPic - alternatywa galerii + mini edytor. Czasem się przydaje aby coś udostępnić, wysłać, a wcześniej przyciąć, obrócić itp.

PCM Recorder - nagrywanie dźwięku w dobrej jakości - jako dyktafon.

Opera Mini (Ewentualnie Mini Next lub mniej kompresująca Mobile) - obowiązkowa w przypadku gdy jesteś pośrodku niczego z zasięgiem 2G. Przy okazji oszczędza transfer 60-80% (Mini i Mini Next) 50-60% (Mobile)

K9 Mail - klient maila, format HTML, o wiele lepszy od standardowego czegoś co jest standardowo.

vCommunikator, Skype - jeśli kontaktujesz się z ludźmi przez Tlen, GG lub Skype. Ten drugi nawet działa na 2G (rozmowy)

Yanosik, Naviexpert, Mapy Google (wbudowane) - gdy jeździsz po świecie - ten 1. to na radary i patrole, drugi ma bardzo dokładne mapy (płatny) a trzeci po prostu ma mapy i da się nim dojechać nie tracąc zbytnio transferu danych.

The Weather Channel - może i podaje dziwną aplikację, ale gdy jeździsz po świecie to czasem warto zobaczyć na mapę radarową i przeczekać burzę w jakimś barze czy restauracji. Nie warto patrzeć na prognozy tylko na mapę.

Androzip - archiwizer i dezarchiwizer + menadżer plików. Po prostu może się przydać aby otworzyć jakiś załącznik z maila.

TemaViewer - zdalny pulpit, jeśli twoja praca jest związana z pomocą innym użytkownikom komputerów.

.

O super super!

Dzięki wielkie, będę je rozszyfrowywać przez najbliższe dni:) jak coś jeszcze wam wpadnie to wrzucajcie

:smiley:

Jeszcze Solid Explorer.

Przegladarka plików, a dodatkowo można dzięki niej połączyć się z FTP, Chmurą (dropbox, skydrive, gdrive),sFTP, SMB, CIFS.

(zrobiona przez Polaka)

Sorry,że tutaj ale nie chciałem tworzyć specjalnie nowego tematu. W jaki sposób mam za pomocą tego Solid Explorer podłączyć się do dropboxa ?

Skocz>sieć>chmura>+