Aplikacje dla niewidomych

Witam. Wiem że komórka z Androidem jest gorsza niż najtańszy iPhone jeśli chodzi o udogodnienia dla niewidomych ale zdecydowałem się na ten system bo bardziej go znam i łatwiej będzie mi go konfigurować i z pewnością będzie więcej płatnych aplikacji które pomogą mi w realizacji zadania. Ale głównie zdecydowałem się na Android z racji kosztów za telefon.

A teraz pytanie czy znacie jakieś sprawdzone aplikację abym mógł tylko za pomocą głosu realizować dosłownie wszystkie czynności w komórce. Może nie wszystkie, bo głównie moja mama potrzebuję priorytetowo dwóch opcji:

  1. Wybieranie telefonu za pomocą głosu - ale nie tak jak proponuje to google że trzeba jeszcze włączyć aplikację google aby potem móc wybrać telefon - bo jak osoba która całe życie nie widzi ma to zrobić! Ma się to dziać po odblokowaniu telefonu lub np. kliknięciu na przycisk głośniej lub jeszcze prościej.
  2. Drugie co potrzebne to aby w prosty sposób np. jak ma moja motorola przekręcając telefon włączyć aparat który następnie będzie robił zdjęcia jakiemuś tekstowi(nic innego tylko tekst!) po czym automatycznie to OCR przemieli na tekst i przeczyta.

I to tyle co moja mama potrzebuję. Jeśli macie jakieś sprawdzone aplikację to proszę o informację. Oczywiście mogą być płatne.

Google odpowie na twe pytania:
wpisz w google:
apka do głosowego wybierania numerów
oraz
apka zamiana tekstu na mowę
poczytaj wszystkie odnośniki
Myślę że znajdziesz to czego trzeba :wink:

Dziękuję za poradę ale nie oto mi chodziło. Oczywiście że mogę to wszystko znaleźć, przetestować, zapłacić za aplki które może mi się nie przydadzą… Chodziło mi bardziej o opinię osób związanych z osobami niewidomymi którzy konfigurowali takie telefony i wiedzą z jaką aplikacją mają najmniej problemów, która aplikacja się sprawdza.