Aplikacje do czyszczenia i osczęzania baterii i energii na Androida - czy warto?

Jakie aplikacje są dobre do oszczędzania energii, baterii i do czyszczenia telefonu ze śmieci. Warto je instalować czy nie???

Moim zdaniem nie warto.

Zainstalowałem aplikację Battery Doctor do optymalizowania energii i bateria mi teraz dłużej trzyma, bo wcześniej mi szybko bateria się rozładowywała, 3-4 dni i musiałem ładować bo po baterii. A teraz trzyma dłużej, więcej dni i moim zdaniem warto takie coś zainstalować w telefonie. Jak myślicie, zainstalować aplikację do czyszczenia śmieci np. Clean Master, CCleaner???

CCleanera też posiadam i fajnie czyści śmiecie ale co do instalacji programów do oszczędzania energii to ich skuteczność jest znikoma.Ja używam Greenify,Amplify Battery Extended.

A Clean Master warto instalować, dobrze czyści śmiecie?? Bo są o nim dobre opinie. Wczoraj zainstalowałem CCleanera ale coś nie chce mi czyścić śmieci z telefonu. Co wyczyszczę to potem znowu jest tak jak przed czyszczeniem i jak chcę coś wyczyścić i jak nacisnę ikonkę kosza, później zaznaczam aplikacje śmieci do wyczyszczenia to wyskakuje nie udało się odinstalować. A jak zamknę procesy to chwilę ich nie ma ale później znowu są i tak w kółko jest ze wszystkim co wyczyszczę.

Sprawdź sam, dla mnie wszystkie tego typu programu wywołują jedynie efekt placebo a ich przydatność jest znikoma.

Daj sobie spokój z takimi bzdetnymi apkami. Nie robią nic poza wywalaniem nagscreenów “kup więcej, kup więcej” i wrzucaniem adware na fona.
Jeden z nielicznych progsów do zarządzania energią to Greenify, ale efekt może być różny.
Z oczyszczaczy, które działają i nie robią pier-dół dobry jest SDMaid.
Reszta to śmieci, zwłaszcza Clean Master, CCleaner i jemu podobne.

2 polubienia

To znaczy jaki?

Chryste! Co jest niezrozumiałe w słowie: różny?
Różny oznacza różny. Kropka.

1 polubienie

Właśnie zainstalowałem sobie SD Maid i od razu wyczyścił trochę śmieci ale jak chcę żeby znalazł i wyczyścił zwłoki to szuka tylko w SD Card- karcie pamięci (nie mam jej) a nie przeszukuje pamięci wewnętrznej. Z greniify mam problem bo nie mogę wyjść z hibernowanych aplikacji gdzie pokazują mi się aplikacje do zahibernowania/zahibernowane.

A masz roota? Bo te aplikacje, żeby dobrze działały, wymagają roota. Bez tego teoretycznie da się, ale będzie słabo.

1 polubienie

Nie mam roota.

No to nic tak naprawdę nie oczyścisz, ani nie oszczędzisz… Aplikacje, które twierdzą inaczej po prostu oszukują albo robią jakieś duperele.
Zainteresuj się rootem na swój konkretny model urządzenia, czasami wystarczy 5 minut, żeby odblokować roota, a czasem jest to w ogóle niemożliwe.

A jak zainstaluje/odblokuje roota to nic mi nie usunie z telefonu, będą wszystkie te same ustawienia jak teraz, wszystko tak samo będzie czy będę musiał na nowo ustawiać i konfigurować telefon?

Będzie identycznie, chyba że coś po drodze sknocisz i telefon Ci się już nie włączy.

Ale co mogę sknocić i telefon mi się nie włączy? Pytam bo pierwszy raz będę robił roota.

CM Speed Booster hibernuje aplikacje (jest lista wykluczeń), a po nadaniu uprawnień administracyjnych nie dopuszcza do ich samodzielnego uaktywnienia, czyści śmieci i opcjonalnie zamyka aplikacje po wyłączeniu ekranu. Dostarcza widżety i skróty ekranowe. Można ustawić progi ostrzeżeń o braku miejsca w pamięci.
Nie wymaga roota. Nie straszy reklamami.
W sklepie Google Play