Aplikacje do czyszczenia i osczęzania baterii i energii na Androida - czy warto?

(Pawlo2) #1

Jakie aplikacje są dobre do oszczędzania energii, baterii i do czyszczenia telefonu ze śmieci. Warto je instalować czy nie???

(rgabrysiak) #2

Moim zdaniem nie warto.

(Pawlo2) #3

Zainstalowałem aplikację Battery Doctor do optymalizowania energii i bateria mi teraz dłużej trzyma, bo wcześniej mi szybko bateria się rozładowywała, 3-4 dni i musiałem ładować bo po baterii. A teraz trzyma dłużej, więcej dni i moim zdaniem warto takie coś zainstalować w telefonie. Jak myślicie, zainstalować aplikację do czyszczenia śmieci np. Clean Master, CCleaner???

(kameleon5) #4

CCleanera też posiadam i fajnie czyści śmiecie ale co do instalacji programów do oszczędzania energii to ich skuteczność jest znikoma.Ja używam Greenify,Amplify Battery Extended.

(Pawlo2) #5

A Clean Master warto instalować, dobrze czyści śmiecie?? Bo są o nim dobre opinie. Wczoraj zainstalowałem CCleanera ale coś nie chce mi czyścić śmieci z telefonu. Co wyczyszczę to potem znowu jest tak jak przed czyszczeniem i jak chcę coś wyczyścić i jak nacisnę ikonkę kosza, później zaznaczam aplikacje śmieci do wyczyszczenia to wyskakuje nie udało się odinstalować. A jak zamknę procesy to chwilę ich nie ma ale później znowu są i tak w kółko jest ze wszystkim co wyczyszczę.

(rgabrysiak) #6

Sprawdź sam, dla mnie wszystkie tego typu programu wywołują jedynie efekt placebo a ich przydatność jest znikoma.

(MartinaNeumayer) #8

Daj sobie spokój z takimi bzdetnymi apkami. Nie robią nic poza wywalaniem nagscreenów “kup więcej, kup więcej” i wrzucaniem adware na fona.
Jeden z nielicznych progsów do zarządzania energią to Greenify, ale efekt może być różny.
Z oczyszczaczy, które działają i nie robią pier-dół dobry jest SDMaid.
Reszta to śmieci, zwłaszcza Clean Master, CCleaner i jemu podobne.

(Pawlo2) #9

To znaczy jaki?

(MartinaNeumayer) #10

Chryste! Co jest niezrozumiałe w słowie: różny?
Różny oznacza różny. Kropka.

(Pawlo2) #11

Właśnie zainstalowałem sobie SD Maid i od razu wyczyścił trochę śmieci ale jak chcę żeby znalazł i wyczyścił zwłoki to szuka tylko w SD Card- karcie pamięci (nie mam jej) a nie przeszukuje pamięci wewnętrznej. Z greniify mam problem bo nie mogę wyjść z hibernowanych aplikacji gdzie pokazują mi się aplikacje do zahibernowania/zahibernowane.

(Apostoł) #12

A masz roota? Bo te aplikacje, żeby dobrze działały, wymagają roota. Bez tego teoretycznie da się, ale będzie słabo.

(Pawlo2) #13

Nie mam roota.

(Apostoł) #14

No to nic tak naprawdę nie oczyścisz, ani nie oszczędzisz… Aplikacje, które twierdzą inaczej po prostu oszukują albo robią jakieś duperele.
Zainteresuj się rootem na swój konkretny model urządzenia, czasami wystarczy 5 minut, żeby odblokować roota, a czasem jest to w ogóle niemożliwe.

(Pawlo2) #15

A jak zainstaluje/odblokuje roota to nic mi nie usunie z telefonu, będą wszystkie te same ustawienia jak teraz, wszystko tak samo będzie czy będę musiał na nowo ustawiać i konfigurować telefon?

(Apostoł) #16

Będzie identycznie, chyba że coś po drodze sknocisz i telefon Ci się już nie włączy.

(Pawlo2) #17

Ale co mogę sknocić i telefon mi się nie włączy? Pytam bo pierwszy raz będę robił roota.

(Bander zwierz) #18

CM Speed Booster hibernuje aplikacje (jest lista wykluczeń), a po nadaniu uprawnień administracyjnych nie dopuszcza do ich samodzielnego uaktywnienia, czyści śmieci i opcjonalnie zamyka aplikacje po wyłączeniu ekranu. Dostarcza widżety i skróty ekranowe. Można ustawić progi ostrzeżeń o braku miejsca w pamięci.
Nie wymaga roota. Nie straszy reklamami.
W sklepie Google Play