Aplikacje do smartbanda Amazfit?

Mam Amazfit Band 5 i zalecaną aplikację Zepp, ale jestem średnio zadowolona. Dokładnie, to brakuje mi możliwości edycji pewnych opcji, np. smartband czasami zapisuje jakieś fałszywe drzemki i nie da się ich usunąć. Tak samo nie zawsze prawidłowo rozpoznaje moment zasypiania czy przebudzenia. Opcja monitorowania oddechu podczas snu też jakoś krzywo działa :confused:
Widziałam, że są jeszcze inne apki, np. Zepp Life, Notify for Amazfit & Zepp czy Tools & Amazfit, ale nie jestem pewna, czy one współpracują z tym konkretnym modelem i czy mają opcje, na których mi zależy. Może ktoś tutaj używał?
Ew. polećcie jakieś polskie forum, gdzie można o to spytać. Szukałam grupy na fb, ale Amazfit Polska ma tylko 17 członków, a na grupie Xiaomi nie chcą mi zatwierdzić posta o Amazfit, chociaż to praktycznie to samo co Xiaomi :confused:

To całe monitorowanie snu to moim zdaniem rzecz nie do końca wiarygodna. Fałszywe drzemki to raczej normalka. Pobierz te inne aplikacje - o ile darmowe i zobacz, bo ja bym używał tylko oficjalnej od Amazfit.

1 polubienie

Wątpię, że wiesz o której zasnęłaś jak nie leci ci wirtualny zegar atomowy/pulsarowy.

Trochę dziwne, że Zepp Life (dawniej MiFit) dla Mi Banda zezwala na korektę.

Niby Amazfit też ma:

Tu jednak nie daję gwarancji sprawowania, bo główna aplikacja Zepp nie akceptuje Mi Bandów.

1 polubienie

Na opaskach Huawei, teraz już Huawei ś.p. na naszym rynku :wink: to działalo bardzo dobrze. Jak się nie wyspałem to miałem kiepskie parametry, jak drzemałem to drzemki były poprawnie rejestrowane. Możliwe że inni nie mają tego tak dopracowanego albo ja miałem jakieś zupełnie standardowe zachowania, które opaska lubi :slight_smile:

Co do alternatywnych apek to raczej Notify for Amazfit, ale chyba 5 nie obsługuje.

Wszystkie obsługiwane Amazfit: Bip, Bip S, GTR, GTS, GTR 2/3/4, GTS 2/3/4, T-Rex 1/Pro/2, Zepp E Circle, Zepp E Square, Ares, Neo, Verge Lite, GTR Lite, Bip Lite, Cor, Cor 2, Arc, Pace*, Stratos*, Verge*, …
zobacz w opisie https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mc.amazfit1&hl=pl&gl=US

Wypróbuj, część opcji z tego co rozumiem jest darmowa.

a jak lubisz majsterkować to możesz za pomocą Notify i Home Assistant zrobić sobie np takie coś https://www.reddit.com/r/homeassistant/comments/wr0kpg/amazfit_band_5_as_homeassistant_remote/

1 polubienie

Nie rozumiem? Przecież nie chodzi mi o dokładność co do sekundy. Dziś np. aplikacja pokazała, że zasnęłam wczoraj o 23:30, gdy w rzeczywistości zasnęłam godzinę później :frowning:

Tak, mam tam coś takiego, ale ta opcja jest nieaktywna. Zmieniam godzinę, ale nie da się tego zapisać :frowning: Wyświetla się: „Ten okres jest już ujęty w historii snu” - chociaż chodziło o dzisiejszy sen

Dobra, zainstalowałam Notify for Amazfit & Zepp i tam mogłam sobie ten sen edytować :slight_smile: Czytelniej też pokazuje historię snu.
Nie wiem właśnie dlaczego mój model smartbanda nie jest tam wymieniony w obsługiwanych urządzeniach, bo wygląda, że działa, ale pewnie trzeba jeszcze jakiś czas potestować.

Albo opis nieaktualny.

Ostatecznie jednak będę musiała tego smartbanda sprzedać. Okazuje się, że jak ktoś śpi bardzo nieregularnie i często się budzi, to żadna aplikacja nie daje rady i to monitorowanie snu w ogóle nie działa :frowning:

Zostaje poradnia leczenia problemów ze snem (zakładając, że to nie wątroba/cukrzyca).

@krystian3w nic mi nie wiadomo, żebym miała chorą wątrobę, a tym bardziej cukrzycę. Odżywiam się zdrowo, nie mam nadwagi, a wyniki są w normie. Szkoda mi tylko kasy, nie wiedziałam, że ten smartband, to takie badziewie