Aplikacje Metro nie działają

Witam.

Problem jest następujący- od pewnego czasu, znienacka, apki z metro przestały działać. System świerzy, ma dopiero 2 tygodnie, jest to aktywowany 8 w wersji Core. UAC ustawione na domyślne, stery grafy przeinstalowałem 2 razy, nic nie dało. Urządzenie to netbook Acer AO 722. Po włączeniu aplikacji z metro (jakiejkolwiek) wywala mnie znów do metro. Z góry dzięki za pomoc.

Znienacka, czyli zaraz po tym jak zainstalowałeś… dokończ zdanie to znajdziesz prawdopodobnie przyczynę.

hmm wiesz co, właśnie szczerze nie pamiętam za bardzo, ale system mam 2 tygodnie, a problem od 3 dni około. No ciężko mi jest powiedzieć właśnie…

Cześć

Próbowałeś skorzystać z przywracania systemu?

Może zainstalowałeś nowego antivirusa lub jego nową wersję i czy na pewno kompatybilny z windows 8?. Ja mam to samo na starym lapku Aristo Smart 350V, po zainstalowaniu sterów grafiki aplikacje Modern UI nie działają i tyle, tak na marginesie to jedyne prawie dobrze działające to te z Windows Vista :?

Nie posiadam takich cudów, jak AV :slight_smile:

No powiem Ci, że ja sam nie wiem, próbowałem odinstalować i zainstalować i nic, nastepnie wywaliłem je i też nic, bez sterów to samo.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

rgabrysiak-Dzięki Wielkie też Tobie, w moim przypadku Twój sposób okazał się trafny. Przywróciłem system 5 dni do tyłu, apki działają. Punkt był zrobiony przez wu więc to możliwe, że jakaś aktualizacja ubiła moje metro appki. No nic, ważne że działa dzięki chłopaki. Pozdrawiam.

W windows 8 posiadasz, nawet jak nie zainstalujesz żadnego AV. Jest sestemowy Windows Defender, ale jest to prawdziwy Antywirus, nie taki jak w Windows 7 czy Vista. Mają tylko takie same nazwy, a jest to Microsoft Security Essentials i wcale nie jest taki cienki ten AV.

@up

Lekki offtop, ale zgadzam się z Tobą :slight_smile: Mówiąc, że nie mam żadnego AV chodziło mi własnie o zewnętrzne aplikacje- Defender mi wystarcza. Co prawda pełne skanowanie trwa znacznie dużej u mnie niż w jakimś klasycznym AV jak KIS, Norton czy cokolwiek, ale mimo wszystko-darmowy, wystarczający :slight_smile:

Ja miałem tak jak Ty ale to była wina Kasperskiego. W nowszej wersji Kasperskiego wszystko było ok.