Aplikacje nie łączą się z internetem, choć on jest

Hej,
liczę bardzo na Waszą pomoc :pray:. Mam system Windows 7 Professional Service Pack 1 i od jakiegoś czasu (jakoś od listopada) nie działała mi aplikacja EA App ani Origin (błąd połączenia z internetem) - reszta działała ok. Teraz problemy pojawiły się również na Ubisofcie, CCleanerze, Avaście oraz (tak przypuszczam) na Steamie - on na nic nie narzeka, ale się w sumie nic nie ładuje w rzeczach związanych z internetem. Żadna z nich nie może połączyć się z internetem, choć ogólnie korzystać z przeglądarek (wszystkich trzech tj.: Chrome, Edge. Mozilla) mogę - działa również np. Discord, nie wiem, co jeszcze by wymagało połączenia z internetem z takich aplikacji, jakie mam -


EA



Niedawno (w marcu/lutym?) miałam zmieniany internet z radiowego na światłowód i wchodząc w ustawienia internetu widzę coś takiego:


Czy to może być przyczyna problemu? Co mam tam wpisać, by zaczęło działać? (Nie wiem - jeśli to to - skąd mam wziąć nazwę użytkownika i hasło - z routera, to którego używałam do aktywowania wi-fi na stronie IP?)

Jeśli to jednak nie to, to załączam jeszcze wszystko to, co udało mi się jakkolwiek znaleźć na komputerze:
ścieżka
Tu widać, że jakby nie ma w ogóle ścieżki dostępności - internet jest połączony jako „sieć publiczna” (z tego co ogarniam).

Karta
Tu jakieś informacje o karcie, ale chyba to IPv6 nie stanowi jednak problemu

zapora windows
zapora windows 2
I jak to wygląda przy zaporze - ona chyba też nie jest w takim razie źródłem problemu.


I aktualizacje, jakie mi „wiszą”



Jakieś rzeczy z Regedit, co być może jest jakieś potrzebne


Jeszcze ustawienia LAN

Podeślę wszystko, co będzie jeszcze potrzebne. Wiem, że mogłam tym zrobić niemały śmietnik, ale może coś będzie przydatnego (niektóre z tych rzeczy poznajdowałam próbując na własną rękę rozwiązać problem, więc może będą one dla Was w jakikolwiek sposób pomocne). Postaram się znaleźć wszystkie niezbędne dane (tylko nie ukrywam, że jestem laikiem i tak jak wiem, jak włączyć taki wiersz poleceń, tak nie wiem, co tam wpisywać albo gdzie dokładnie szukać rzeczy w regedit :sweat_smile:, więc za każde - nawet te najdrobniejsze - wskazówki, jak coś gdzieś odnaleźć będę bardzo wdzięczna :heart:)

Internet mam przez kabel - niestety nie ma raczej możliwości połączenia przez wi-fi (nie wiem jednak co jest do tego potrzebne, ale raczej jakiegoś specjalnego odbiornika w komputerze do tego brak :no_mouth:)

Dodatkowo (tak teraz sprawdzając) Avast jakby dalej może aktualizować siebie i definicje wirusów, więc tak bardziej nie ogarniam o.O

Moim skromnym zdaniem nie masz połączenia z Internetem. Jeśli uważasz, że masz, to sprawdź go na stronie testowej i pokaż wyniki:

Ja bym zaczął od tego Complete Internet Repair - Rizonesoft

Internet jest dostępny właśnie cały czas, oto wyniki, jakie przed chwilą uzyskałam:

Jeśli to pobiorę, to mam zaznaczyć, by zadziałało w jakiś konkretnych działach, czy na wszystkim? (i to na pewno jest bez wirusów, tak?)

Ten program jest bezpieczny, nie musisz się martwić.

Ale zanim go pobierzesz, czy możesz dezaktywować/wyłączyć na moment avasta i jego ochronę? Mam podejrzenie, że to on może nadgorliwie blokować ruch sieciowy dla programów o których mówiłaś. Jeśli nie ma w nim opcji dezaktywacji, to odinstaluj go. Po sprawdzeniu zainstalujesz go ponownie.

Wyłączyłam osłony i posprawdzałam aplikacje - niestety nic to nie poskutkowało :confused: Pobiorę zatem podesłany wyżej program i mam w nim coś konkretnego pozaznaczać czy po prostu wszystko jak leci? (Nie chcę bardziej popsuć :see_no_evil:)

Kieruję sie tym twoim obrazkiem.

2023-05-02 12.28.47 forum.dobreprogramy.pl 3d3dda705949

Rozwiazanie tego polega na tym. O ile system sie nie wysypał.

Jakie karty sieciowe masz obecne w komputerze? (Menedżer urządzeń>Karty sieciowe)

Nie znam programu który polecił ci sensu, więc zaproponuję swój:

Pobierz TCP Optimizer z tej strony SpeedGuide.net :: TCP Optimizer / Downloads
Program nie wymaga instalacji - pobierasz i uruchamiasz.

Z menu File wybierz Reset TCP/IP oraz Reset Winsock. Program przywróci domyślne ustawienia dla tych dwóch elementów.

Po wykonaniu tych dwóch czynności uruchom komputer ponownie.

Na wszelki wypadek przed użyciem programu zrób punkt przywracania, w razie gdyby trzeba było wrócić do poprzednich ustawień.

Obejrzałam filmik i u mnie jest to włączone, naprawdę wszystko to jakaś dziwna sprawa :sweat_smile:

Realtek PCIe GBE Family Controller, z czego Menedżer pokazuje odkąd pamiętam dwie i przy tej drugiej wykrzyknik. Nie wiem, czym jest ta lokalizacja, więc zrobiłam zrzut tego, może się przyda
karty sieciowe

(sterowniki karty są z 2017-05-26)

Okej, to wykonam w tym programie, czy muszę szukać gdzie indziej? :sweat_smile:

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Pozbądź się błędu Teredo :wink:
https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/all/teredo-tunneling-pseudo-interface/6e4b883d-c84b-4451-bc1d-96ed598e3d42
A.User podpowiada jak to zrobić.

Przykładowa konfiguracja na routerze

https://www.sloneczko.net/pomoc/pl/router_tp-link_wr-841n
Na systemie, kiedy nie mamy routera
https://www.sloneczko.net/pomoc/pl/windows_7

Klikasz prawym klawiszem Ten komputer i wybierasz Właściwości, następnie klikasz „Ochrona systemu” po lewej stronie.

Jeśli zresetowanie protokołu TCP i Winsock nie pomoże, to cyngiel podał inny możliwy trop.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Nie ma się co podniecać.
Zawsze każde wskazówki mogą pomóc innym zaglądającym do tematu.
A jeśli to bajkopisarz…to temat zdechnie i tyle.

Ten wpis został oflagowany przez społeczność i został tymczasowo ukryty.

Co do samego tematu - to ja mam taką sytuację, że czasem ikonka (jak również system) pokazuje mi, że nie mam internetu.
A wszystko działa, oprócz sklepu Microsoftu i zaciągania aktualizacji.
Narzędzie rozwiązywania problemu sieci głupieje w takiej sytuacji i wypluwa brak możliwości naprawy.


Tyle, że taka sytuacja przytrafia mi się rzadko i ponowne uruchomienie systemu ją niweluje.
Tak więc nie jest dla mnie żadnym problemem.
Jedna pokazuje, że czasem dzieją się różne „dziwne” rzeczy.

Kiedy w systemie dzieja sie dziwne rzeczy oznacza to ze nie jest sprawny. Samo nic sie nie robi.
To wyglada na problem nieprawidłowej komunikacji pomiędzy systemem a karta sieciową i jej sterownikiem.
Szukałbym w Podgladzie zdarzeń informacji o systemie w momencie kiedy coś takiego sie dzieje. Bo nie powinno.
Być moze to kwestia sterownika a może jakiejś usługi np. Klient DHCP, Zapora systemu Windows, Połączenia sieciowe, Rozpoznawanie lokalizacji w sieci, Usługa listy sieci.
Może tu o to chodzi i stąd te problemy.