Aplikacje nie mają dostępu do internetu (Tylko Chrome i Windows Update)

Tak jak w temacie. Próbowałem już wszystkiego.Wymienię rzeczy które zrobiłem i sprawdziłem:

  • Firewall był wyłączany, dodawałem wyjątki i resetowałem ustawienia

  • Resetowłem Winsock, plik host jest czysty, utworzenie nowego konta użytkownika nic nie dało

  • Skanowałem NOD32, Dr.Web CureIt!, Windows Defender, Microsoft Security Essentials. Innymi nie mogłem, bo albo nie dało się ich pobrać przez downloader, albo nie było możliwości zaktualizowania bazy wirusów. Do tego jeszcze Combofix ze 3 razy. Żaden z nich nie wykrył kompletnie nic. Żaden AV nie był wcześniej zainstalowany,  jedynie zewnętrzna zapora Xvirus Personal Firewall PRO, która po aktualizacji przestała widzieć licencję więc usunąłem całkowicie.

Wszystko zaczęło się od programu Nox App Player, który pewnego dnia zaczął długo się ładować co i tak skutkowało błędem o braku odpowiedzi. Chciałem zainstalować inne emulatory i wszystko się posypało. Steam, GF Experience i dosłownie każdy inny program wywala błędy, które głownie oznaczają brak połączenia. 

Po wielu godzinach prób doszedłem do wniosku, że prawdopodobnie większość tych programów korzysta z Internet Explorera więc chciałem zresetować jego ustawienia/przeinstalować. I tutaj niespodzianka: Internet Explorer 11 po włączeniu się zawiesza

SAMQPOS.png

W sieci, znalazłem komendę, dzięki której podobno usnęło wszystkie pakiety z IE, jednak po wykonaniu nadal widać go w aktualizacjach i ogólnie jest bez zmian. Samo polecenie zakończyło bez błędów.

FORFILES /P %WINDIR%\servicing\Packages /M Microsoft-Windows-InternetExplorer-*11.*.mum /c "cmd /c echo Uninstalling package @fname start /w pkgmgr /up:@fname /quiet /norestart"

Sytem to Windows 7 Professional 64-bit w pełni zaktualizowany.

LOGS:

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

Nie masz punktu przywracania sprzed wystąpienia awarii? To najprostsza opcja, w przypadku tego typu systemowych błędów.

Ta usługa jest wyłączona od samego początku ze względu na SSD.

https://forum.dobreprogramy.pl/t/471355/1?source_topic_id=508611

FRST.txt

Addition.txt

Shortcut.txt

j.txt

Niestety ale nic się nie zmieniło. Dr.Web znalazł tylko Unwanted Software (znów od iObit).

Fixlog.txt

 

Postanowiłem, że zaktualizuje system do WIndows 10. Wydaje mi się, że to najlepsze rozwiązanie jeśli chce się zachować wszystko z poprzedniego systemu. Temat można zamknąć.