Aplikacje w LG Swift GT540

Witam!

Skończyła mi się umowa w plusie i mogę wybrać min. telefon LG Swift GT540, tylko mam pytanie co do tego telefonu - ten telefon ma system Android i czy na niego można pobrać jakieś inne aplikacje niż te z Android Market? Wiem, że np. na Windows Mobile można pobrać aplikacje z różnych źródeł i je zainstalować, jak jest w przypadku Androida?

Tak samo. Tak ma androida 1.6. Jest nawet aktualizacja do wersji 2.1. Aplikacje są i sporo za free. Gry czy inne bajery można wgrać. A jak z beterią? Sam się zastanawiam nad nim. Posiadam co prawda od 3 miesięcy (kupiona nowa) nokie 5230 i zastanawiam się czy jej nie wymienić na GT540. Też ma system, Dodatkowo wifi i troszkę lepszy aparat (chyba nawet z funkcją makro). Navi do LG można wgrać (choćby sygnic-polecam). Tylko jak z łapaniem fix-a? Bo nokia łapie w ok. 5 sek :slight_smile: i jak z głośnością dzwonków? Pracuję w lekkim hałasie i przydałby się mocniejszy głośnik (coś jak w SE K750i,K800i czy N95 - miałem i grały głośno). Bo nokia mnie trochę zawiodła. Idzie odczuć brak drugiego głośnika w porównaniu do 5800.

Co do pytania.

Jak najbardziej można. Pobierasz plik apk z Internetu i możesz normalnie zainstalować - przedtem musisz najpierw zainstalować z Marketu jakiś menedżer plików - ja polecam ES File Explorer - po polsku i całkiem wygodny. Musisz też odblokować instalację programów spoza Marketu - jest to opcja dostępna w menu Ustawień - nie powiem dokładnie gdzie, bo nie pamiętam jak to było w 1.6.

Aha a aplikacje java i sis będą działały?

Java będzie działała, ale sis nie, ponieważ to aplikacje Symbianowe.

Dzwonki na Androidzie 2.1 są całkiem niezłej jakości i dosyć głośne. W 1.6 dźwięk kulał (jak i wszystko inne), ale teraz jest już przyzwoicie :slight_smile:

A jak łapie fix’a? Moim zdaniem słabo i w ogóle jakoś lipnie działa ten GPS. Kiedy już złapie fix’a to zamula, gubi się… Może to tylko mój egzemplarz - nie wiem. Mam zewnętrzny GPS więc w telefonie mi nawet niepotrzebny. WiFi za to działa bardzo pozytywnie, a i oporowy ekran działa rewelacyjnie jak na wyświetlacz tego typu. Za 4 bańki nie ma nic lepszego :slight_smile:

Dzięki za odpowiedzi i za opinie :slight_smile:

________________-

Temat zamykam