Aplikacje z MacOS na Linuxie

Jak w temacie. Czy ktoś z Was zna jakiś program (emulator) dzięki któremu można uruchomić aplikacje napisane dla Apple na systemie Linux? Wiem, że Wine-HQ obsługuje tylko programy z Windowsa. Proszę też nie pisać, że mam szukać odpowiedników oprogramowania. Chodzi mi o ten konkretny przypadek. Czy taki emulator/program istnieje. Z góry dzięki za odpowiedź.

Jeżeli chodzi o PowerPc to jest coś takiego jak: PearPC http://pearpc.sourceforge.net/about.html ale i tak trzeba OS X instalować. Wine są to biblioteki (Wine is not an emulator) które pozwalają na urucomienie programów środowiska windows, niestety mają jeszcze dużo a nawet coraz to więcej do nadrobienia ponieważ coraz to większa liczba softu nie uruchamia się z ich użyciem. Natomiast ostatnie Maki to nic innego jak PC w zamkniętej konfiguracji z odpowiednio przygotowanym biosem a natomiast grupka entuzjastów przygotowała specjalną “odblokowaną” wersję OS X którego można uruchomić na PC ale w głównej mierze musisz miec konfigurację identyczną z orginałem (kwestia sterowników).