AppCrash Endless Space2 - ntdll.dll

Witajcie,
Reinstalowałem system jakiś czas temu i po reinstalacji przestała działać mi gra Endless Space 2. Oto treść błedu:
Error: (03/26/2020 09:28:06 PM) (Source: Application Error) (EventID: 1000) (User: )
Description: Nazwa aplikacji powodującej błąd: EndlessSpace2.exe, wersja: 5.5.1.12319, sygnatura czasowa: 0x59791507
Nazwa modułu powodującego błąd: ntdll.dll, wersja: 6.1.7601.24545, sygnatura czasowa: 0x5e0eb67f
Kod wyjątku: 0x40000015
Przesunięcie błędu: 0x0000000000044159
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x10ec
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d603ad09279b6b
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: H:\GRY\SteamLibrary\steamapps\common\Endless Space 2\EndlessSpace2.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\SYSTEM32\ntdll.dll
Identyfikator raportu: 4c45920b-6fa0-11ea-96bb-00248c5762e6

System Windows 7, sterowniki aktualne, sfc scannow nie może naprawić błędów, dism restorehealth zgłasza błąd 87.
Z innych błędów mam jeszcze to:
Error: (03/26/2020 08:50:28 PM) (Source: Schannel) (EventID: 4119) (User: ZARZĄDZANIE NT)
Description: Odebrano następujący alert krytyczny: 40.

Error: (03/26/2020 08:50:28 PM) (Source: Schannel) (EventID: 4119) (User: ZARZĄDZANIE NT)
Description: Odebrano następujący alert krytyczny: 70.
Ale nie sądzę, by miało powiązanie z grą.
Ktoś ma jakieś sugestie lub porady?

Może komuś się przyda rozwiązanie. Przejrzawszy dziesiątki topików nt. “crashowania” aplikacji z modułem błędu ntdll.dll, natknąłem się w końcu na sensowne przedstawienie o co chodzi z tym problemem. Otóż zwyczajnie pojawia się konflikt dwóch aplikacji korzystających jednocześnie z warstwy ntdll czy coś w tym stylu (wybaczcie, jeśli to nie do końca tak działa, jak opisałem, nie jestem informatykiem). Jedna z aplikacji zazwyczaj jest przestarzała i wywołuje błąd krytyczny drugiej - w moim przypadku Endless Space. Wadliwą aplikacją (zdezaktualizowaną) okazał się Shark007 Advanced Codec Packs. Appcrash zniknął w momencie, gdy usunąłem te kodeki. W międzyczasie usunąłem jeszcze kilka innych programów, usunąłem błędy, które wykrywał sfc scan, zaktualizowałem ponownie windowsowe paczki, reinstalowałem kilka razy samą grę, ale to wciąż nic nie dawało. Jedynie pozbycie się aplikacji powodującej błąd coś pomoże. Innym rozwiązaniem, na które się natknąłem u innych, może być sprawdzenie czy antywirus nie blokuje naszej aplikacji wywołując przy tym błąd krytyczny lub sam windows defender. Warto również sprawdzić system pod względem zainfekowania złośliwym oprogramowaniem. Dorzucam jeszcze narzędzie wspierane przez microsoft do usuwania niektórych błędów związanych z windows update, czyszczeniem rejestru czy wykonywaniem skanów sfc i dism
https://gallery.technet.microsoft.com/scriptcenter/Reset-Windows-Update-Agent-d824badc
Mam nadzieję, że komuś to kiedyś pomoże :wink: