Apple Face ID i rozpoznawanie w maseczce

przy pierwszej fali covida coś takiego mieli wprowadzić i nie wprowadzili

Jak ktoś ma Apple Watch to już można ustawić żeby się odblokowywało w maseczce.

Tylko czy zegarek/zegerek nie robił tego inną metodą niż dopasowanie fragmentu do fejs ajdi?

Bo wprowadzenie czytnika odcisków jest nadal dla Apple technologicznie zbyt wymagającym przedsięwzięciem.

Czytnik jest dużo mniej wygodny jak nie ma maseczki.

Tak, zegarek robi to inną metodą. Działa bardzo dobrze.

Ja tam wolę czytnik niż komunikaty o nie rozpoznaniu twarzy, bo skanowane jest czoło a reszta jakby rozciągnięta.

A ja wolę FaceID, bo działa mi bezbłędnie i jest dla mnie wygodniejsze.
¯_(ツ)_/¯

Lewą rączkę robisz dwoma \\ lub w liniowym polu kodowym. I podłogi też zabepiecz podobnie by nie pochylało buzi.

¯\_(ツ)_/¯ (correct syntax: ¯\\\_(ツ)\_/¯)

Tak mam wpisane i nie chce mi się zmieniać :man_shrugging:

No to może bug w Safari z odświeżaniem postów.

Możliwe.

Ja mam S21 i czytnik w nim działa idealnie. Odczyt po przyłożeniu palca nie trwa nawet sekundy to są dziesiąte sekundy i telefon odblokowany. Błąd odczytu jest bardzo rzadko. Owszem zdarza się ale myślę że jakby poprowadzić statystyki to może jest to jeden błąd na tydzień. Aktualnie nie wyobrażam sobie telefonu bez czytnika.

1 polubienie

Pamiętaj, że większość użytkowników ajfonów, używała Touch ID (w telefonach Apple od 2013 roku), zanim kupili nowy model z Face ID :slight_smile:

Mogę za siebie powiedzieć, że to jest zauważalny progres i gdybym miał powrócić z Face ID do Touch ID to czułbym regres :slight_smile:

1 polubienie

Niektórzy używali nawet Androidów :wink:

Ja tam wolę Tesle.

Eeee tam, najlepsza hulajnoga i 100/h :stuck_out_tongue:

U mnie to szło jakoś tak (jeśli dobrze pamiętam):
Motorola d320 → Nokia 3210 → Nokia E72 → Windows Phone (Lumia 820) → Android (Xiaomi Redmi Note 2) → iOS (SE, potem 11).

Jeśli chodzi o telefony, to te pamiętam:
Alcatel One Touch Easy, Alcatel One Touch View, Panasonic GD93, Siemens A50, Nokia 3510i, Nokia 6310i, Nokia 3105, Nokia Ngage, Nokia 6233, Nokia E51, Nokia E71, iPhone 3GS, iPhone 4S, HTC One X+, Moto G, Moto G 2nd gen, Moto G4, Oneplus One x 2, Oneplus 3T, iPhone 8 Plus, iPhone 11

:upside_down_face:

Ja:

Nokia 3310 słynna
Jakiś SonyEricsson
Motorole, Samsungi z niskiej półki cenowej
Lumia ta co miała chłodzenie wodne z Win 10 Mobile

iPhone SE stary, 7, Xr :slight_smile: