Apple keyboard

Zastanawiam sie nad zakupem Apple Keyboard, ale gdzieś czytałem że jest problem pod windowsem z niektórymi przyciskami. Czy da sie jakoś rozwiązać ten problem? Ja używam windowsa i nie wiem jakie są różnice w przyciskach między MACiem ale domyślam się że nie ma przycisku windows tego do otwierania paska menu, to jest mi w zupełności nie potrzebne…

A może ktoś zna jakąś chińską podróbke :smiley: chętnie bym sie zainteresował taka bo tu pewnie się płaci 70% ceny za nazwe - Apple. A w tej klawiaturce podoba mi sie że jest bardzo płaska i ma fajny design

Tak tak, mi też się ona podoba a jeszcze bardziej podoba mi się Apple Magic Mouse tylko że one zostały stworzona dla komputerów Mac i są problemy ze sterownikami dla nich pod windows na normalnym sprzęcie PC.

U nas powszechne komputery PC które są na zupełnie innych podzespołach niż bardziej popularne w ameryce komputery MAC (Macintoch)

Chińskie podróbki to stanowczo odradzam, kupisz taką a za miesiąc/dwa kupisz kolejną.

Chyba ktoś nie wie co mówi.

A co do tematu to odradzam zakup, na Windowsie nie będzie to chodzić znośnie.

Marcin1147 , tak ,wiem że te nowe są już produkowane na platformie PC ale jest to nieco zmodyfikowana platforma w stosunku do normalnych PC tak że nawet zwykły windows na tym nie rusza i musi być win for mac.

W kwestii klawiatur/myszy Apple dodam jeszcze że niby są sterowniki dla windowsa ale są problemy z ich instalacją radzą sobie raczej kiepsko - urządzenia te działają na nich tylko w baaardzo podstawowej funkcjonalności.

Sam byłem tym zainteresowany ale po przeczytaniu opisów jak je instalować oraz opisów ludzi którym się to nie udało odpuściłem sobie.

Używając przycisku zmien.gif

Pozdrawiam Gutek

Nie ośmieszaj się.

Jedyna różnica pomiędzy Makiem a PC to EFI.

Xenta takie robi… :roll:

Marcin1147 , jeśli się nie zgadzasz to uzasadnij swoje zdanie…

A EFI też wchodzi i do komputerów PC…

W 100% sie nie zgadzam, chińskie produkty nie są idealne ale są bardzo dobre i tanie. Trzeba wiedzieć co kupować by nie mieć zepsute za kilka godzin. Klawiatura nie jest produktem który łatwo się psuje. Przecież mam swoją mam ją już chyba 10lat jest na 100% chińska dałem za nią 13zł (hehe) musze zmienić bo już jest troche brudna w środku nawet klawisze ciezko wchodza ale działa cała…

pain3hp , przyznam że teraz gdy niemal wszystko jest opatrzone sygnaturką “Made in China” sformułowanie “Chińska podróbka” jest dość niefortunne ale chyba wszyscy rozumiemy że chodzi kiepskie produkty nieznanych firm tzw. “NoName” a nie o produkty z Chin ogólnie.

Są po prostu firmy których produkty zwyczajnie po niedługim przestają poprawnie działać bez wyraźnej przyczyny jak to było w przypadku produktów pod nazwą Manta.

Chociaż co do Manty muszę przyznać że ostatnio chyba podnieśli jakość bo ojciec kupił ich myszkę i spisuje się ona rewelacyjnie, z kolei dokładnie odwrotne mam doświadczenia z klawiaturami Labtec oraz z myszami e5 (co ciekawe mam klawiaturę e5 którą kupiłem już jakiś dłuższy czas temu używaną i wciąż działa niezawodnie).

Szarpnij się na coś takiego. Całkowity koszt to jakieś 70zł. Nawet jak ci zdechnie po roku czasu, to nie będzie szkoda…

http://www.dealextreme.com/p/79-key-ult … -aaa-50408

scripter1 - przestań siać FUD na temat ‘chińskich podróbek’ - praktycznie wszystkie akcesoria i peryferia Apple są z Chin i jakoś działają - różnią się tylko ceną, która zawiera podatek od ‘ogryzka’ :wink:

Torwald , coś ci się pomyliło, ja nie sieję FUD, przecież wyraźnie napisałem że wszystko jest z Chin ale pewne firmy swoje produkty wykonują dobrze i one działają a inne kiepskie szybko padają, sformułowanie “Chińska podróbka” odnosi się do tych drugich.

Nie wiem jak ty ale ja nie chciałbym co rok wydawać 70zł na nową klawiaturę, jak już wydać tyle kasy (nie wgłębiam się czy to dużo czy mało bo to każdy sam oceni) to lepiej kupić coś co wiadomo że będzie działać niezawodnie przez długi czas.

Torwald, fajne ale ja chce przewodową. Co do Chin, chciałbym żeby Polska była taka sama. Chiny to jest potęga lepsi są od USA. USA tylko zgrywa pozory a tak naprawde sie ich boją. Chiny rządzą światem i to samo mogłoby być w PL gdyby nie ten ustrój - socjalizm+demokracja to jest właśnie u nas najgorsze.

pain3hp , w takim razie może tu znajdziesz to czego szukasz: http://allegro.pl/listing.php/search?ca … ring=apple

po prostu wszystkie akcesoria od appla zostały zaprojektowane tylko do macintosha. W usa system ten jest bardzo popularny, Cena laptopa jest tylko troszkę droższa od podobnego na windowsie. Tylko w kraja gdzie oficjalnie nie sprzedaje się produktów od apple są po nienormalnych cenach… Też się napaliłem na tą myche ale szkoda kasy na nią skoro ma ograniczoną funkcjonalność,

k-9 , niewątpliwą zaletą komputerów klasy MAC jest ich wysoka stabilność w działaniu co jest wynikiem tego że są na dobrych częściach a wśród części do PC ciężko wyłowić te naprawdę dobre i stabilne, nawet wśród tych markowanych znanymi markami.

klawiatura działa normalnie pod windowsem przecież, z tego co kojarzę to można używać nawet F13-F15 (F16 nie chciało działać), miałem tak, ale musicie wiedzieć że w windowsowych klawiaturkach macie układ:

ctrl, win, alt, spacja, alt, win, menu, ctrl

a w makowej klawiaturze jest

ctrl, alt, cmd (jabłko), spacja, cmd, alt, ctrl

a więc przy polskich znakach trzeba przesuwać mocniej palec, Command robi za Windows, i przy pisaniu na początku zdarza się kliknięcie zamiast L+Alt to L+Win co przełącza użytkownika

na macu do polskich znaków używamy obu altów :wink:

a na uzupełnienie w laptopach wygląda to tak:

fn, ctrl, alt, cmd, spacja, cmd, enter (nie mylić z return :wink: )

w laptopach nie ma alta po prawej ale przyznam że nawet wygodnie się piszę jak się ktoś przyzwyczaji

tylko problem się zaczyna u mnie na informatyce gdzie z przyzwyczajenia używam lewego alta do polskich znaków :smiley:

tak samo z wklejaniem, w makach cmd+c to kopiowanie, wklejanie cmd+v itd. a na windowsie zamiast ctrl+v daje alt+v :stuck_out_tongue:

EDIT:

i jeszcze jeden ważny szczegół, w makach nie ma przycisku do screenshotów, tam robi się shift+cmd+3 (cały ekran) albo shift+cmd+4 (zaznaczamy tylko wybrany obszar)

Mały wtręt do twojego postu: w laptopach jeszcze klawisz Del był zwykle na dole ale obecnie w laptopach coraz częściej można spotkać nieco inny układ klawiszy (kiedyś nie było bocznych klawiszy numerycznych a teraz w wielu modelach już są; Del po prawej na górze) ponieważ ich producenci coraz bardziej idą w kierunku ujednolicenia układów w komputerach stacjonarnych i przenośnych.

Z kolei w zwykłych dołączanych klawiaturach coraz częściej można spotkać inny układ klawiszy niż standardowo (np. ja w klawie podłączonej do mojego stacjonarnego mam tak: Fn; Ctrl; Win; Alt; Spacja; Alt; Win; Rclick; Ins; Del).

a co do delete, jest taki klawisz na macu tam gdzie backspace normalnie i działa jak backspace, żeby usunąć coś przed kursorem klikamy fn+delete :wink:

po prostu mac mimo że ma podobną klawiaturę trzeba się jej nauczyć, nawet podpinając taką do windowsa :wink:

no ale chodzi o to że jest ctrl, win i alt, gdzie na macu jest ctrl, alt, cmd :wink: o to mi głównie chodziło, nie interesuję się za bardzo zwykłymi piecami, bo IMO nie ma czym :wink: