Apple MacBook Air - czy warto


(Tomek545) #1

Jak w temacie napiszcie czy warto kupić MacBook'a 13".


(JARObb) #2

Tak/Nie/Może

Do czego będzie używany? Który rocznik? Nówka? Jaka cena?


(Veers) #3

Warto (choćby dla szpanu - bo o innych zastosowaniach nie piszesz…)


(Liiv002) #4

Jeśli jesteś “wyznawcą” Apple tak jak ja to warto :slight_smile: W Apple nie chodzi o to, jaki jest procesor, ile Ramu itd. Liczy się wygląd. Obudowy do urządzeń Apple’a są w.g mnie jednymi z najodporniejszych obudów do urządzeń typu, iPod, iPad. System Apple’a jest boski, pełne wsparcie, żadnych zawieszeń itd. To jest właśnie główny plus zamkniętego oprogramowania. Jedna firma- jeden system- jeden sprzęt. Pozatym na starcie dostajesz masę programów do obróki wideo, dźwięku, obrazu itd. Teraz już każda firma produkująca oprogramowanie ma wersję dla okienek i dla jabłka. A i w internecie jest pełno alternatyw, także nie ma problemu z dostępnością.

Teraz czekam na hejterów, wyzywających mnie od “fanbojów” Apple :slight_smile:

P.S. System Apple to nie system dla programistów, którzy chcą mieć wszystko po swojemu tak jak np. Linux. System Apple jest dla normlanego użytkownika, który nie chce się bawić w jakieś głupie ustawienia.


(Xemidra) #5

Zależy dlaczego chcesz go kupić. W tedy możemy rozmawiać czy warto.


(Tomek545) #6

Chcę go kupić, ponieważ podoba mi się system Mac OS i stylistyka Appla. Będę go używał przede wszystkim do internetu, prac na programach Gimp, Blender oraz OpenOffice.


(JARObb) #7

Kupuj! :wink:


(Xemidra) #8

Jak chcesz, ale ja bym się zastanowił nad macbook pro zamiast air. Sprzętowo jest znacznie wydajniejszy a do blendera i gimpa to ma chyba znaczenie ?


(sla17) #9

Nie warto. Przepłacanie, są inne laptopy, lepsze - jedynie czego nie ma to amazingu i OS X - ale do internetu, Gimpa i Blendera można zainstalować Linuxa i odpicować pod siebie :wink:


(Veers) #10

I tu się zgodzę w całej rozciągłości. Choć linuksa trzeba “odpicować” a OSX jest jakby już odpicowany … znam jednak takich, co praktycznie po zakupie zaczynają od jail break i picują OSX. Mało tego - zauważyłem, że coraz więcej producentów umieszcza na stronach sterowniki pod linuksa.

Jabłuszka są piękne (choć to akurat rzecz gustu), i pięknie wykonane, to jeśli chodzi o mnie - jedyna rzecz która mnie “porwała” to nowy iPad. iPhone, i reszta iSprzętu po krótkim te-ta-te i pierwszych och-och, wywoływała u mnie jedną refleksję: co tu u licha aż tyle kosztuje ?


(Xemidra) #11

Dlatego osobiście używam Windowsa 7.

Nie lubię Linuxa (może nie, że nie lubię ale nie umiem go skonfigurować) a Windowsa używam bo do lubię a nie dlatego, że jestem do niego przyzwyczajony albo, że od zawsze na nim pracowałem. Po prostu lubię ten system.


(cinkibolek) #12

No i cóż Ci więcej powiedzieć. To kupuj.