Apple Pay

Mam problem nie mogę dodać karty do Apple Pay. Pokazuje się taki komunikat


Ktoś wie co w takiej sytuacji zrobić?

Kontakt z pomocą Apple i Pekao?

Masz kartę Mastercard z aktywną funkcję zbliżeniową?

Nic nie pomogą, bo jednie powiedzą, że karta w systemie widnieje i nie ma żadnych ograniczeń, a drudzy powiedzą, że trzeba skontaktować się z bankiem :wink:

Taki komunikat i kilka podobnych, można spotkać, jeżeli (na przykładzie PKO BP SA):

  • Karta nie ma poprawnej autoryzacji w aplikacji klienta
  • Karta jest kartą firmową, a bank nie uruchomił jescze usługi ApplePay dla przedsiębiorców
  • Telefon jest modelem SE / 6 /6S pochodzącym z rynku wtórnego, ma płytę główną z felernej serii i jest po resecie z podpiętą kartą płatniczą. W takiej sytuacji układ zabezpieczający blokował się fizycznie i nie było szansy na ponowne podłączenie karty płatniczej. Spotkałam się kiedyś z tym problemem, nawet zakładałam wątek tutaj na forum. Ostatecznie serwis Apple wymienił mi wadliwe urządzenia. Swoją drogą świetny trik na odnowienie telefonu przed upływem gwarancji. Zablokować z wykorzystaniem ApplePay i dostajemy nówkę sztukę, nieużywaną :wink:
1 polubienie

Tak mam

Ja raz miałem sytuacje w Nest Bank, że coś po nocnych poprawach w ich systemach trzeba było wypłacić z bankomatu cokolwiek bo mimo iż była aktywna to system nie miał aktywnej zbliżeniowej funkcji i bank powiedział, że wypłacić poprzez wsadzenie karty, a nie zbliżeniowo w Euronet. Też miałem taki komunikat. To najczęściej coś po stronie banku, a nie Apple.