AppleID - dane bilingowe przy braku płatności


(dragon321) #1

Ostatnio wyposażyłem się w iPhone'a i aby go wykorzystać jak smartfona muszę założyć AppleID by mieć dostęp do AppStore. Nie chciałbym dodawać żadnej karty płatniczej, więc robię jak w instrukcji - wchodzę do AppStore, wybieram jakąś darmową aplikację, usiłuje ją zainstalować, przy komunikacie o braku AppleID wybieram utworzenie nowego, podaje wszystkie dane i idę dalej. No i tutaj pojawia się mały zgrzyt. Metoda płatności jest brak, czyli o to o co mi chodziło, ale nadal żąda Imienia, nazwiska, adresu i telefonu. Da radę to jakoś ominąć? Nie chciałbym sypać dokładnymi danymi jeżeli nie jest to konieczne, a tutaj chyba nie jest, bo nie mam zamiaru nic kupować. Można to ominąć?


(Piotrek2255) #2

Wpisz fałszywe imię i nazwisko i adres.  


(dragon321) #3

A da radę je później bez problemowo zmienić? Gdyby kiedyś mi coś odbiło i jednak chciałbym coś tam kupić? Zakładam, że przy dokonywaniu płatności muszą być prawdziwe.


(Piotrek2255) #4

Nie wiem czy można zmienić. 

Wykorzystywane są tylko do indentyfikacji i płatności. Chyba nie sądzisz, że Apple nabierze na ciebie kredytów?

Wpisując fałszywe dane licz się też z konsekwencjami prawnymi albo blokadą konta. 

 


(dragon321) #5

Nie, nie boję się o “nabranie na mnie kredytów”, tylko raczej pytam bardziej z ciekawości, zwłaszcza, że Google nie prosi o tak szczegółowe dane aż do momentu, gdy nie chcemy dodać do niego karty czy innej metody płatności.


(Piotrek2255) #6

Wybacz ale Googlowska polityka prywatności jest jeszcze bardziej daleko idąca. 

Maile, zdjęcia, położenie, wpisywane hasła, historia przeglądarki, etc, etc, etc, etc. Zbierają o wiele więcej szczegółowych danych niż Apple.

 

Najlepiej wpisz prawdę, nie będziesz się musiał niczym martwić. 


(dragon321) #7

Dzięki za pomoc, wpisuje prawdziwe. Niewykluczone, że kiedyś zachcę kupić sobie coś z AppStore, a wtedy dane muszą być prawdziwe. A pozatym wpisując fałszywe w razie utracenia sprzętu nie będę miał jak udowodnić, że należał do mnie, więc lepiej wpisać prawdę.