Apropo jeszcze matury

Witam.

Mam jeszcze jedno pytanie, tyczące się matury i dalszej edukacji po szkole średniej. Otóż załóżmy, że zdałem mature z: j. polskiego, angielskiego, francuskiego i matematyki i przez całą edukację w szkole średniej skupiałem się bardziej na tych właśnie przedmiotach, zostawiając na boku chemie i reszte przedmiotów. Czy oceny końcowe z reszty przedmiotów też są wliczane w wyniki maturalne i uwzględniane przy rekrutacji na uczelnie, czy nie są one istotne?

Zależne tylko od uczelni. NAjlepiej iść do sekretariatu lub przedzwonić i dowiedzieć się dokłądnie jakie przedmioty są brane pod uwagę przy wybraniu konkretnego kierunku studiów.

No mi chodzi dokładniej o informatykę. Więc wątpie, żeby chemia była brana pod uwagę… Ale może. Nie wiem.

W każdym bądź razie, jeśli się nie mylisz aju, to dzięki.

kamiennikl Tak jak napisałem: to tylko uczelnia oprócz narzuconych j. polskiego i obcego decyduje jakie przedmioty brac pod uwagę.

Ja jestem po starej maturze i na moją uczelnie WSInf Łódź w konkursie świadectw brali pod uwagę: anglik, mata, fiza, gera lub biola.

philips: Stara matura a nowa to 2 różne sprawy - ja jestem po nowej

aju dobrze mówi, słuchaj się go :slight_smile:

ale wiesz na mojej uczeli czy ktoś pisał nową czy starą maturę to były brane te same przedmioty jeśli chodzi o kierunek informatyka.