APU dualne karty graficzne

Witam planuję kupno komputera z procesorem AMD APU A10-6800k ze zintegrowaną Radeon HD 8670. Mam jednak wątpliwości co do podłączenia później karty na PCI-E x16.

Wcześniejsze procesory przejmują część obliczeń grafiki i czy ten proc będzie robił to skuteczniej? Czy po podłączeniu Radeona zintegrowaną kartę trzeba wyłączyć? http://www.amd.com/pl/products/technolo … phics.aspx Tu jest mowa chyba o CrossFire, ale co z konfiguracją dla jednej karty? Czy to będzie działać jako jedna karta wspierana przez APU, czy jak dwie karty wspierane przez CPU?

Jakie karty działają w dualu z tym procem? Tylko Radeon HD 8670 czy wszystkie Radeony? Czy tylko jakieś serie kart?

Tak poza tematem może ktoś już podobny komputer posiada? Jak temperatura NB? Z jaką częstotliwością są taktowane te płyty z FM2?

HT 3.0 czyli tak samo jak płyta z AM3 którą posiadam. 2700MHz udało się schłodzić dzięki radiatorowi na mostku, jednak na tych nowych płytach nie widać żadnego radiatora pod CPU. Będę musiał kręcić, żeby pamięć 2666MHz działała i to dość mocno… Oba mostki kryją się pod tym kawałkiem blachy pod kartą graficzną?

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

jeśli chcesz później dokupić dedykowaną kartę to kupno tego procesora się nie opłaca każdy intel nawet tańszy jest lepszy od tego procesora a ten co dałeś do gier się za bardzo nie nadaje

czyli APU + karta dedykowana wyjdzie słabiej i drożej niż intel + karta dedykowana

Coś mi się w tego Intela wierzyć nie chce :? Mam Athlona X3 450 3,6GHz i według testów wydajność porównywalną do Core i7… Nawet jeśli miałbym z APU zrezygnować wybrałbym raczej FX. Ponoć zintegrowana grafika w APU jest lepsza niż ta którą obecnie posiadam w PCI, a ta daje rade…

AMD pisze, że proc APU z dwoma kartami graficznymi Radeon to przyrost mocy o 123%, ale czy z jeną kartą i APU będzie to działało sprawniej niż sama karta graficzna?

zobacz to http://pclab.pl/art53197-9.html i nic już nie trzeba dodawać

komputer z tym APU już dziś nadawał by się do modernizacji albo wymiany a taki kupić to już szkoda kasy tracić

Wypada słabo ale to jest test dla komputera biurowego gdzie nie było dołączanej osobnej karty na PCI.

Co się dzieje po dołączeniu drugiego i trzeciego procesora? Pod proc Intela możesz podłączyć Nvidie, albo Radeona z opcją wyłączyć grafikę Intela całkiem. Mnie interesuje tylko wariant APU + GPU i konkretnie jak bardzo to APU przyspiesza kartę graficzną.

właśnie wariant APU + GPU jest najgorszy i to już pisałem wcześniej

oj coś sie nie rozumiemy chyba… Podałeś mi link do testów samych procesorów. Masz wyniki testów APU A10 + PCI GPU 1GHz+GDDR5? Wtedy można by to skonfrontować z wynikiem testu jakiejś karty Nvidii za te same pieniądze… ile FPS czy coś…

nie przy założeniu dokupienia dedykowanej grafiki i wyłączenia grafiki w APU procek będzie za słaby na gry bo to bardzo słaby proc który się nie opłaca chciałem tu porównać procesory

jeśli nawet grafika z APU dołoży mocy do dedykowanej grafiki to zyskami mocy do karty graficzne a procek dalej zostanie ten sam

procek jest trochę słabszy od Phenoma II x4 a już te procki nie nadają się do gier

rozchodzi mi się o procesor który już dziś się do niczego nie nadaje

ten procek kosztuje 600zł a po wyłączeniu w nim grafiki i przejście na kartę dedykowaną znacznie lepiej wypadnie procek intela za mniejsze pieniądze

przykład:

APU 600zł + 300zł za GTS450 = 900zł

i3-4340 550zł +GTS450 = 850zł

a zysk na wydajności procesora będzie znaczny nie byle 5% ale znacznie więcej

jesli nawet zamiast geforca wsadzisz tam radeona i grafika z APU wspomoże tą grafikę dedykowaną to na procu jesteś stratny i przepłacisz i to wzmocnienie grafiki nic ci nie da bo stracisz fpsy w grach przez za słaby procesor

4x 4.1 GHz z możliwością O.C. przy czym trzeba pamiętać że to proc bez pamięci L3 więc RAM musi być potężny :smiley: Wydaje mi się ze APU daje rade… Nvidii nie biorę w ogóle pod uwagę. GeForce są dla Intela :slight_smile:

bzdura a testy mówią co innego

wydaje mi się … poważnie i to ma ktoś brać uwagę ???

Grafika korzystająca z pamięci RAM to porażka. Tak stwierdziłem przy zintegrowanych układach na płytach głównych. Od tamtego czasu przepustowość pamięci wzrosła znowu o 600-700MHz, a grafika została wepchnięta do CPU… Te zintegrowane grafiki na płycie są słabe, ale APU jest w stanie bez dodatkowej karty uruchomić GTA IV :slight_smile:

Nawet jeśli przepustowość RAMu spada bo jest używana przez grafikę to jedyne co mnie martwi to jak bardzo… Czy płyta wytrzyma częstotliwość mostka na poziomie 2700MHz?!

Jeśli jeszcze będzie to działać z kartą na PCI na zasadzie takiej jak CrossFire to dla mnie bomba. Minus taki że pamięci 2666 drogie.

Testy mówią co innego… A jak myślisz? Dlaczego? Bo karta graficzna korzysta z pamięci RAM. Do tego co wygrał test wpakowali 1333MHz? Do tego z APU też? Ten procesor od Intela miał kartę oddzielnie więc nic mu nie przeszkadzało. APU dorównuje procesorowi intela pomimo to, że działa na jednej szynie z kartą graficzną :slight_smile:

A nie lepiej kupić tańszy procesor intela i 2 razy wydajniejszą kartę od tej integry?

i3 + AMD7770/GTX650 wyjdzie trochę drożej jak to APU, a będzie wydajniejsze w grach.

8670D jest oparty na starej architekturze VLIW4 więc wątpię aby działał w trybie crossfire z obecnymi kartami z GCN.

http://www.tomshardware.com/reviews/a10 … 528-2.html

Toms hardware guide wskazuje że tryb crossfire działa tylko z kartami serii 6 (do 6670), na stronie amd nie znalazłem nic na temat trybu crossfire w apu 6800k.

http://www.amd.com/us/products/technolo … ics.aspx#3

Znalazłem coś takiego.

żeby wykorzystać w pełni moc GTX650 trzeba już posiadać jakiś i5 z taktowanie 3GHz jeśli damy słabszy procek to stracimy na fps po co pakować taką grafikę jak będzie ona na i3 chodziła tak samo jak GTX460 a na takim APU to jeszcze słabiej bo procek nie wyrobi bezsens

A jeżeli znajdziesz grę w której i7 będzie stanowił wąskie gardło dla gt630 to też uznasz że nie ma sensu polecać tej karty bez mocnego procesora?

Nie mówiąc już o tym że:

Może ugryźmy temat od drugiej strony :smiley:

ile fps na full np. w GTA IV powinien mieć Radeon 6770 z procesorem Intela?

Bo u mnie na full 1920x1080 wszystkie paski w CCC na jakość i jedyne czego nie mogę powiększyć to zasięg widzenia bo pamięć ma tylko 1GB…

Wydaje mi się że to zasługa AMD Vision… Im bardziej podkręcam mostek tym bardziej wzrasta przepustowość pamięci i gra chodzi coraz lepiej.

Wiec wg was u mnie proc blokuje grafikę?

Dodane 02.11.2013 (So) 15:33

Mówię wam ludziska… Byłem kiedyś w takiej szkole gdzie mówili mi że procesor na stosie może wiele zadań ułożyć i że jeden rdzeń też może przetwarzać w tym samym czasie wiele zadań tylko pamięć RAM go ogranicza :wink:

Obaj sobie zamontujcie w komputerach RAMy o częstotliwości przekraczającej to co masz napisane na pudełku od płyty i powodzenia w O.C. Czy to będzie Intel czy AMD problem jest ten sam. Przy zamontowanej szybkiej pamięci nie ma już znaczenia czy to będzie Celeron czy Core i7 :smiley: byle ilość rdzeni była taka sama.

co? a to jakaś nowość

650Ti jest mocniejszy od GTX460