AQQ - czy AQQ narusza zasady?

Od pewnego czasu korzystam z AQQ… program niezły, ale pełno w nim błędów - niby poprawionych - no ale wierzę w to co piszą ;). Ale nie w tym rzecz. Pojawiła się już u mnie na ekranie kilka razy informacja - wyskakujące okienko - o treści parafrazując takiej, że oto ja użytkownik programu aqq naruszam zasady licencji oraz uwaga, że moje konto może zostać usunięte. Moje pytanie brzmi: jakie informacje o stanie oporogramowania mojego komputera wysyła program aqq na serwer? Czy to jest zgodne z prawem? Dlaczego AQQ oficjalnie nie informuje o takich praktych?

Może ktoś się już spotkał z taką informacją? Oczywiście napisałem do AQQ prośbę o informację, ale nie ma odzewu. Ciekawe dlaczego? Proszę piszcie swoje uwagi.

:: Edit ::

No powiedzmy, że temat został wyjaśniony. AQQ wypowiedziało się w tej kwestii. Za co ma plusa…

Nie wiem o co moze chodzic nie spotkałem sie z taka informacja.

Oni Ci nie opisza

ibu napisz dokładnie o co Ci chodzi i co Ci odpisali z Wapstera bo używam AQQ od ponad 2 lat i nie bardzo wiem o co chodzi.

Skoro już rozpocząłeś, proszę opisać finalizację sprawy na Forum.

OK bez nerwów… Sprawa dotyczy pewnej wtyczki w Aqq, która pozawala cieszyć oko brakiem irytujacych okienek - nie chcę tu reklamy robić, ale chyba wiadomo o jaką wtyczkę chodzi.

Oto wyjaśnienie ze strony Aqq - autor sim66on :

“Proszę ciebie bardzo, oficjalne wyjaśnienie. Skoro pojawia Ci się taki komunikat, oznacza, że zainstalowałeś niezgodny z regulaminem plugin, bądź zmodyfikowałeś oryginalnego klienta. Tym samym naruszasz regulamin użytkowania komunikatora AQQ. Autorzy każdego programu mają prawo do egzekwowania reguł jakie obowiązują jego użytkowników. Kolejna sprawa, że AQQ nie sprawdza z jakich pluginów korzystasz, weryfikowane jest natomiast twoje połączenie z serwerem.”

Więc zapytałem:

“Co to znaczy ‘weryfikowane’? Co ‘weryfikuje’ serwer? I czemu inne serwery/komunikatory takich weryfikacji nie przeprowadzają?”

Odpowiedź:

“Weryfikuje sumy kontrolne twojego połączenia z serwerem. Inne aplikacje również to czynią i nie jest to żadną nowością.”

Odpowiedź nie do końca mnie zadowala, ponieważ w dalszym ciągu nie wiem co weryfikuje serwer i co w sumie składa się na sumę kontrolną. Nie umiem powiedzieć czy użyta przeze mnie wtyczka zmieniła plik AQQ.exe. Jesli zmieniła to owszem suma kontrolna programu aqq została zmianiona. A co jesli owa wtyczka nie zmieniła sumy kontrolnej? Zbadam to instalując swieżą kopię Aqq i zobaczymy jakie będą skutki. Oczywiście Aqq ma prawo dbać o swoją aplikację, nie mam nic przeciwko. Mnie osobiscie nurtuje pytanie jak to się dokładnie odbywa, owa “weryfikacja”.

Swego czasu Aqq miało zarzut, że pobiera informacje nt. kompa…

Zobacz!

http://ekipa.tlen.pl/forum/index.php?s= … 81afcc8f7&

showtopic=5837&pid=88287&mode=threaded&show=&st=&

oraz

http://aqq.wiadomosc.info/index.php?s=& … 0&key=VoIP


Na koniec mam pytanie - retoryczne - czy Twórcy AQQ też mają w swych wersjach Aqq piękne okienka, które od czasu do czasu “cieszą” oko :wink:

Zaznaczam, że nie działam na szkodę AQQ - używam tego programu!!

Źródło cytowanych wypowiedzi:

http://www.aqq.eu/content/view/785/1/#jc_allComments

Jak to nie ??

Chodzi ci o blokowanie reklam - już samo to, łamie regulamin aqq, więc używasz go niezgodnie z licencją.

Dostajesz darmową aplikację, o dużych możliwościach. Tworzenie jej i utrzymywanie zapewne nie odbywa się na zasadzie wolontariatu i praktyki w organizacji charytatywnej. Cała akcja z wyświetlaniem reklam polega na tym, że być może zostaniesz zainteresowany daną usługą/produktem, co może przełożyć się pozytywnie (finansowo) na dalsze tworzenie aplikacji.

co do reszty - no comment.

No wybacz, ale wiem na czym polega “akcja reklamowa”. A jeśli chodzi o konkretne produkty i moje zainteresowanie na nie… to ja raczej z pryszczem na twarzy będę chodził po ulicy, a żadnego smarowidła nie kupię.

Pozdrawiam i…

Zamykam temat!

Ale tu chodzi o to że ty masz widzieć te reklamy bo ktoś zapłacił żebyś je zobaczył. ich nieobchodzi czy ty kupisz ich produkty czy nie.

I ty niejesteś od zamykania tematów!

To chyba nie jest Twoja sprawa