AQQ --> GG. Status niewidoczny

Posiadam najnowsze AQQ 2.4.1.10

Jak mogę sprawdzić(mam AQQ) czy osoba używająca GaduGadu ma status niewidoczny czy niedostępny?

Macie jakieś sposoby?

Jak ktoś chce być niewidoczny, to należy to uszanować.

Nie tego chciałem się dowiedzieć. Pytam się czy znacie jakiś sposób.

Protokół tego nie uwzględnia - serwer GG w momencie zmiany statusu na niewidoczny przesyła wszystkim zainteresowanym pakiet GG_STATUS80 z polem status ustawionym na GG_STATUS_NOT_AVAIL [lub oczywiście jeżeli ma opis to na GG_STATUS_NOT_AVAIL_DESCR. Aczkolwiek jest jedno ale: serwer nie jest zbyt sprytny i jeżeli osoba zaloguje się od razu z ustawionym statusem GG_STATUS_INVISIBLE to mimo że dla osób z jego listy kontaktów nie powinno to robić różnicy wysyła im wspomniany wcześniej pakiet GG_STATUS80 z polem status ustawionym na GG_STATUS_NOT_AVAIL. Nie wiem jak jest w badziewnym AQQ, ale znaczna część innych alternatywnych klientów GG w tym momencie wyświetli powiadomienie że osoba zmieniła status na niedostępny. Zostaje tylko pytanie czy osoba się właśnie wylogowała czy zalogowała. Teoretycznie możnaby się dowiedzieć tego sprawdzając pozostałe pola tego pakietu, ale jest to dość niepewny sposób.

http://www.aqq.eu/dodatki/doc_details/683-invshow-104.html

prosze ; )

A opis wtyczuni się przeczytało?

Nie działa z gg … hmm to dziwne… Bo Mi śmiga…

Edit.

Większość szarańczy ma zainstalowane GG … I Widać dokłądnie podczas rozmowy z danym userem kiedy smiga na niewidok a kiedy na offline… Chcesz to sprawdz . Nie zmuszam. Ja osobiście przezuciłem sie z aqq na kadu . Uzywam jednego komunikatora i na ubuntu i na windowsie .